Vienojas desmitgades svētku priekā

Pagājušās nedēļas nogalē laikraksta "Ziemeļlatvija" saime piedalījās "Reģionālās preses Diena" (RPD) 10 gadu jubilejas svinībās atpūtas kompleksā "Dzintarkrasts" Talsu rajona Rojas pagastā.

 

A/s "Diena" valdes priekšsēdētājs Arvils Ašeradens sacīja, ka allaž apbrīnojot reģionālās preses žurnālistus, jo viņi pirmie sajūt sabiedrības noskaņojuma izmaiņas. Viņi ir tautai vistuvāk. Nacionālo mediju žurnālisti ir vairāk aizņemti ar anonīmām cīņām lielākās frontēs. Lauku žurnālistu dzīve dažkārt kļūst sarežģīta, jo viņi personīgi pazīst ļoti daudz cilvēku un nepieciešamības gadījumā, veidojot viedokļus un attieksmes, nav viegli par viņiem pasacīt kādu skarbāku vārdu un būt neitrāliem.

 

RPD ir uzņēmums ar vairāk nekā trīs miljonu latu gada apgrozījumu, un tas joprojām turpina attīstīties. Šajā laikā, kad informācijas piedāvājums ir tik daudzveidīgs, konkurence par savu lasītāju kļūst aizvien sīvāka. Uzņēmuma pārstāvniecība ir deviņos Latvijas rajonos Vidzemē, Kurzemē un Zemgalē. Šos laikrakstus allaž labā nozīmē var vizuāli atpazīt citu izdevumu vidū. Tie ir moderni.

 

"Ziemeļlatvijas" galvenā redaktore Ingūna Johansone domā, ka katrai reorganizācijai ir savi plusi un mīnusi. Iespējams, ka, "Ziemeļlatvijai" dzīvojot nošķirti, būtu mierīgāk, taču šajos ekonomiskajos apstākļos tik mazā rajonā kā Valka ar tik mazu abonentu skaitu laikraksta attīstība būtu ievērojami gausāka.

 

 

"Tas, ka esam lielajā brālībā, mums ļauj būt tehnoloģiski attīstītākiem. Pērkot vairumā, viss maksā lētāk," skaidro redaktore. Aizvadītie 10 gadi ir bijuši ļoti spraigi. Jo īpaši pēdējie, kad uzņēmuma veidošana nonāca Nellijas Ločmeles rokās. Mediju vidē viņa ir apbrīnojama persona ar savu skatījumu uz nākotni un neticami lielām darbaspējām. "Līdz ar to esam lieli ieguvēji, jo viņa, raugoties no malas, saskata, kas mums visvairāk nepieciešams un kā konkrētu problēmu atrisināt visracionālāk," pārliecināta I. Johansone.

 

Svētkiem par godu iznāca speciālizdevums, kurā katrs no RPD laikrakstiem iepazīstināja ar sevi. Mūsu devīze bija: "Ziemeļlatvija - tā ir laika pārbaudīta vērtība!" Laikraksts iznāk kopš 1925. gada 13. jūnija un ir vecākais no "Dienas" grupas izdevumiem. Tas joprojām ir daudzveidīgs un savā mainībā spēj turēt roku uz dzīves pulsa. "Ziemeļlatvijas" 14 veidotāju vidū vairāk nekā puse darbinieku ir nostrādājuši 10 un vairāk gadu. Tie ir: Aira Vjažēvica, Mudīte Pole, Aldis Dubļāns, Vineta Putniņa, Sandra Pētersone, Ingūna Johansone, Inga Karpova un Olita Cīrule.

 

"Ziemeļlatvijai", iespējams, 80 gadu jubileja bija nozīmīgāka, taču šis pasākums bija veltīts itin visiem darbiniekiem liela prieka un svētku sajūtas labad. Organizatori bija īpaši centušies un, neraugoties uz skarbajiem laika apstākļiem, Intara Rešetina vadīti tie patiesā priekā spēja savienot visu RPD laikrakstu saimi.

 

Plašāku ieskatu pasākumā meklējiet fotogalerijā - "RPD - 10. gadiņi"!

Kultūra un Izklaide