Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Vispesimistiskākie ir piecdesmitgadnieki 3

Lielākā daļa Latvijas ekonomiski aktīvo iedzīvotāju uzskata, ka valsts kopējā situācija attīstās nepareizā virzienā, turklāt vislielākais pesimisms novērojams vecuma grupā no 45 līdz 54 gadiem. Tas noskaidrots jaunākajā „DnB NORD Latvijas barometrā".

Kā norāda eksperti, šī respondentu grupa ir joprojām ekonomiski aktīvā iedzīvotāju daļa, kura lielāko daļu sava apzinīgā mūža jau pavadījusi dažādās darba gaitās, savukārt, ņemot vērā aktuālās diskusijas par pensijas vecuma palielināšanu un pensiju apjomu, šī iedzīvotāju grupa patlaban nav droša, vai un kad savas aktīvās darba gaitas varēs beigt un baudīt pelnītu atpūtu.

Veiktajā pētījumā iedzīvotāji vecumā no 18 līdz 34 gadiem biežāk nekā citi respondenti atbildējuši, ka Latvijas kopējā situācija attīstās pareizā virzienā (18% respondentu vecuma grupā no 25 līdz 34 gadiem, 17% - vecuma grupā no 18 līdz 24 gadiem). Tiesa, lielākā daļa šī vecuma respondentu uzskata, ka attīstības virziens nav pareizs - attiecīgi 62% un 63%. Visnegatīvāk noskaņoti izrādījušies 45 līdz 54 gadus veci respondenti, 72% aptaujāto atzīmējot, ka situācija valstī neattīstās pareizā virzienā.

Savukārt vērtējumos par valsts ekonomisko stāvokli augstāks pesimisma līmenis novērots to iedzīvotāju vidū, kuri vecāki par 35 gadiem, - vairāk nekā 40% minēto respondentu uzskata, ka ekonomiskā situācija joprojām pasliktinās.

Iedzīvotāji vecumā no 25 līdz 34 gadiem ir vieni no optimistiskākajiem - viņu vidū 13% aptaujāto norāda, ka ekonomiskā situācija uzlabojas. Tādās pašās domās ir arī 9% 35 līdz 44 gadus veco respondentu, kā arī 8% respondentu vecuma grupās no 18 līdz 24 un no 45 līdz 54 gadiem

Lielākā daļa respondentu gan ir noskaņoti neitrāli, uzskatot, ka ekonomiskā situācija patlaban ir nemainīga - šādu atbildi izvēlējusies vairāk nekā puse jauniešu vecumā no 18 līdz 24 gadiem, kā arī 48% iedzīvotāju vecuma grupā no 45 līdz 74 gadiem.

Lūgti novērtēt, kāds būs valsts ekonomikas stāvoklis pēc gada, ievērojama daļa „DnB NORD Latvijas barometra" respondentu norādījuši, ka tas būs uzlabojies vai vismaz paliks nemainīgs. Tiesa gan, arī šajā jautājumā lielākais optimistu īpatsvars ir jaunāka gadagājuma respondentu vidū, bet pesimistiskākie joprojām ir 45-54 gadus veci iedzīvotāji - tikai 15% no viņiem uzskata, ka situācija gada laikā nedaudz uzlabosies, 38% uzskata, ka tā nemainīsies, bet kopumā 42% (kas ir par 11 procentu punktiem augstāks rādītājs nekā nākamais kritiskākais vērtējums vecuma grupā virs 55 gadiem) vērtē, ka situācija pasliktināsies vēl vairāk.

Visbeidzot, lūgti novērtēt savas ģimenes materiālo stāvokli pēc gada, jaunāka gada gājuma cilvēki izrādījušies optimistiskāk noskaņotie, biežāk nekā 45 līdz 54 un 55 līdz 74 gadus vecie respondenti norādot, ka ģimenei klāsies ievērojami vai nedaudz labāk.

Vecumā līdz 34 gadiem vairāk nekā ceturtā daļa respondentu sagaida uzlabojumus savas ģimenes materiālajā situācijā, tikai par dažiem procentu punktiem kritiskāki ir iedzīvotāji vecumā no 35 līdz 44 gadiem, bet vecāka gadagājuma respondentu vidū pozitīvās gaidas strauji sarūk, esot vien 8-12% robežās.

Komentāri 3

kur ,lai dabū darbu 55 gadīgs,nekam nav vajadzīgs,kā dzīvot tālāk,vai valdība domā????
Jāizdzīvo -velkot dzīvību,jo visur tiek atlaisti ,un vietā pieņem jauniešus,bet vecajiem pensijas arī nav,jo līdz 65 un70 mēs visi atsprāgsim nabadzībā. Tāda ir perspektīve!!!

pirms 9 gadiem, 2011.03.17 12:17

;;

Tāpēc, ka visgudrākie un vislabāk pārzin situāciju šajā bezcerīgajā valstī. Paši savēlējāt šos labos un godīgos nezinīšus Vienotību, kas tāpat bakstās un izskatās vēl bezcerīgāki par iepriekšējiem, kur vismaz kaut kas notika, kaut savējo lokā, bet patreiz paliek tikai sliktāk vien un naudiņa izkūp gaisā.

pirms 9 gadiem, 2011.03.18 10:54

Kultūra un Izklaide