Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Visvairāk uztrauc kukaiņu kodumi un pārkaršana saulē

Šovasar lielākā daļa Latvijas lauku reģionu iedzīvotāju uzskata, ka lielākos draudus viņu drošībai rada kukaiņu kodumi un pārkaršana saulē. Turklāt, lauku iedzīvotājus vairāk kā citur mītošos aptaujātos biedē iespēja iekļūt ceļu satiksmes negadījumā - tā liecina If Apdrošināšana jūlijā veiktā iedzīvotāju aptauja.

Salīdzinot aptaujāto sniegtās atbildes pēc dzīvesvietas piederības, atklājas, ka lauku reģionu iedzīvotājus vairāk kā citur dzīvojošos respondentus uztrauc iespēja iekļūt ceļu satiksmes negadījumā - par to norūpējušies 34%. No traumām, ko iespējams iegūt aktīvi atpūšoties, bīstas 24% lauku reģionu iedzīvotāju.

Vīriešu vairāk uztrauc iekļūšana ceļu satiksmes negadījumos un aktīvā atpūtā iegūtās traumas, savukārt sievietes vairāk bīstas no negadījumiem uz ūdens.

Vēl aptaujas dati liecina, ka 11% lauku reģionu iedzīvotāju uztraucas par iespējamām zādzībām un laupīšanām, kā arī čūsku kodumiem, kas vienlīdz bieži biedē gan vīriešus, gan sievietes. Turklāt tos kā īpaši bīstamus novērtē iedzīvotāji vecumā no 50 - 74 gadiem.

Neraugoties uz iedzīvotāju bažām par savu apdraudējumu, speciālisti norāda, ka šajā vasarā kukaiņu daudzums nav lielāks, kā citos gados un arī šī gada vasaras klimatiskie apstākļi nav tādi, lai būtu pamats lielam satraukumam par pārkaršanas draudiem. Latvijas Dabas muzeja entomologs Nikolajs Savenkovs norāda: „Odi un dunduri šogad noteikti nav novērojami vairāk kā citus gadus.

Vienkārši cilvēkiem ir tendence periodus, kad siltā un mitrā laika dēļ aktivizējas odi, dramatizēt un iztēloties par katastrofu. Līdzīgi ir arī ar ērcēm. Augusta gaidāms otrais ērču aktivitātes vilnis, kas arī iedzīvotājos varētu radīt zināmu satraukumu." Entomologs gan norāda, ka augustā, sākoties ievārījumu gatavošanas sezonai, var aktivizēties lapsenes un sirseņi.

If Apdrošināšana Atlīdzību nodaļas apkopotie dati par šajā vasarā saņemtajiem atlīdzību pieteikumiem liecina, ka biežākie atlīdzību pieteikumi par nelaimes gadījumiem ir saistīti ar sadzīves negadījumos un aktīvā atpūtā gūtiem roku un kāju lūzumiem, sasitumiem un saišu sastiepumiem. Šogad saņemto atlīdzību pieteikumu skaits ir līdzīgs ar 2010.gada vasarā saņemto.

Uztrauc arī atkarība no šokolādes saldējuma un caurvējš ofisā

Tomēr daļa respondentu norādījuši, ka šajā vasarā viņus uztrauc pavisam citas lietas, piemēram, atkarība no šokolādes saldējuma, caurvējš ofisā karstā laikā, latvāņi, kondicionieri, saimnieku nepieskatīti suņi bez uzpurņiem, saindēšanās ar nekvalitatīvu ēdienu un Saeimas pieņemtie lēmumi nodokļu politikā. 9% lauku iedzīvotāju ir pārliecināti, ka viņu drošību siltajā gadalaikā neapdraud nekas, bet 5% atzina, ka viņiem grūti sniegt atbildi uz jautājumu, kas vasarā apdraud viņu drošību.

Aptauja tika veikta sadarbībā ar Omnicom Media Group. Pētījumā piedalījās 1133 iedzīvotāji, vecumā no 15 - 74 gadiem.

Kultūra un Izklaide