Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Dagmārai Bārbalei panākumi Jaunrades deju konkursā

2017. gada 28. janvārī Valmieras Kultūras centrā noslēdzās XX Jaunrades deju konkurss, kura finālā divas pirmās vietas ieguva horeogrāfs Agris Daņiļēvičs par dejām “Ampeļdancis” un “Šķiraties, zosu pulki”, vienu pirmo vietu žūrija piešķīra Jaunrades deju konkursa debitantei, horeogrāfei Dagmārai Bārbalei par deju “Salniņa”. 


Pilns konkursa laureātu saraksts pieejams Latvijas Nacionālā kultūras centra mājas lapā: lnkc.gov.lv/jaunumi/xx-jaunrades-deju-konkursa-finala-rezultati/ 


Par saviem iespaidiem, veiksmīgi debitējot Jaunrades deju konkursā, horeogrāfe Dagmāra Bārbale stāsta: “Jau vairākus gadus esmu bijusi iesaistīta šī konkursa procesos, asistējot horeogrāfam Agrim Daņiļevičam, taču šis sasniegums man ir īpaši nozīmīgs, jo šoreiz man bija iespēja parādīt sevi kā horeogrāfi. Skatītāju un žūrijas atzinība nozīmē daudz ne tikai man, bet arī manam kolektīvam - Tautas deju ansamblim “Vektors”, ar kuru pie dejas “Salniņa” esam strādājuši vairāk nekā gadu. Lai arī uz konkursu nenācām, par galveno mērķi uzstādot uzvaru, esam patiesi laimīgi par rezultātu!”


Konkursa finālā Valmierā piedalījās 29 autori ar 45 jaundarbiem. Dejas vērtēja Dziesmu un deju svētku Goda virsvadītāja, horeogrāfe Rita Spalva, Valmieras deju apriņķa virsvadītāja, deju ansambļa “Sadancis” mākslinieciskā vadītāja Ieva Adāviča, horeogrāfe, Alūksnes deju apriņķa virsvadītāja Lāsma Skutāne, Tautas deju ansambļa “Gatve” mākslinieciskā vadītāja, Dobeles deju apriņķa virsvadītāja Gunta Raipala un horeogrāfs, tautas deju ansambļa “Teiksma” mākslinieciskais vadītājs, Dziesmu un deju svētku virsvadītājs Jānis Ērglis.


Jaunrades deju konkurss šogad aizritēja jubilejas zīmē, un īpaši tika atzīmēti horeogrāfi, kuri šo gadu garumā ir sasnieguši rekordu apbalvoto deju skaitā – Jānis Purviņš (30 dejas), Arta Melnalksne, 1968 - 2013 (22 dejas), Jānis Ērglis (18 dejas), Taiga Ludborža (15 dejas), Ilmārs Dreļs (10 dejas), Agris Daņiļevičs (7dejas), Vilnis Birnbaums (6 dejas) un Gunta Skuja (5 dejas). 


XX Jaunrades deju konkursu rīkoja Latvijas Nacionālais kultūras centrs sadarbībā ar Valmieras pilsētas pašvaldību un Valmieras Kultūras centru. Atbalstīja Dziesmu un deju svētku lieldraugs Swedbank un SIA “Circle K Latvia”.


Kultūra un Izklaide