Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Dakteres Ilzes Krūmalas kolekcijai atrastas jaunas mājas 1

Piektdienas pievakarē nodibinājums "Smiltenes muzeja fonds" ikvienu aicināja uz ekspozīcijas "Piena ceļš" atvēršanas launagu. Apmeklētāji atzina, ka šādas ekspozīcijas ir vērtīgas un kas tāds Smiltenei jau sen bijis nepieciešams.

FOTO ŠEIT!

 

Nepiespiestā gaisotnē Smiltenes kultūras sporta centra kafejnīcā notika dakteres Ilzes Krūmalas senlietu kolekcijas atvēršana. Var teikt, ka ar šo pasākumu Smiltenes muzeja darbībā sākas jauns ceļš, jo ir iegūtas jaunas mājas - Smiltenes kultūras un sporta centra kafejnīca.

 

Radītā atmosfēra izstādes apmeklētājus pietuvināja laikam, kad priekšmetus izmantoja senie latvieši. Jau kāpnes, kas veda uz jaunajām muzeja mājām, bija rotātas senām fotogrāfijām un dažādiem priekšmetiem. "Piena ceļa" atklāšanas launagā fonā bija dzirdamas putnu balsis un apmeklētājus tajā cienāja ar a/s "Smiltenes piens" sarūpēto launagu.

 

Ekspozīcijas jārīko biežākSmilteniete Maruta Vīgante par ekspozīcijas "Piena ceļš" atvēršanas launagu izlasījusi avīzē. "Man jau ļoti patīk tādas lietas. Zināju, ka Ilzes Krūmalas kolekcija ir ļoti vērtīga. Ideja par muzeju ir apsveicama. Tieši muzejs un ekspozīcijas Smiltenē ir tas, kas ļoti pietrūcis. Katrā ziņā tā ir vērtība mums, mūsu bērniem un mazbērniem," saka ekspozīcijas apmeklētāja.

 

Viņa teic, ka pusstundas laikā visās lietās nav varējusi iedziļināties, bet iesākumā esot labi. "Vienīgi priekšmetiem klāt vajadzētu būt arī skaidrojumam," piebilst M. Vīgante. Viņa labprāt šādas izstādes apmeklētu biežāk.

 

Gaida savus apmeklētājusNodibinājuma "Smiltenes muzeja fonds" valdes priekšsēdētāja Zinaida Bērza stāsta, ka ekspozīcijas atvēršanas launags izdevies. Atnāca tie cilvēki, kuriem patiešām interesē senas un vērtīgas lietas. Aicināti bija arī Smiltenes novada domes pārstāvji, bet neviens neieradās.

 

"Priecājos, ka mums tagad būs patstāvīga telpa. Eksponātu ir tik daudz, ka tos vienā reizē nevaram izstādīt, tāpēc katrai nākamajai ekspozīcijai būs sava tematika. Šoreiz paldies par sadarbību jāsaka fotogrāfam Raimondam Rudzītim un "Smiltenes pienam"," tā Z. Bērza.

 

Patlaban ikviens interesents var apskatīt ekspozīciju. Tikai iepriekš jāpiesakās pie Z. Bērzas pa tālruni 29227562.

Komentāri 1

skatītāja

Paldies izstādes iekārtotājiem un dakterei Krūmalai par mūža darbu, krājot kolekciju.

pirms 10 gadiem, 2009.09.08 14:05

Kultūra un Izklaide