Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Dalībnieki Valkā varēs izdziedāties pēc patikas

17. un 18. jūlijā Pierobežas kultūras nedēļas ietvaros abās dvīņu pilsētās - Valkā un Valgā notiks III Latvijas vokālo ansambļu festivāls "Dziesmu dzirnas", kurā piedalīsies septiņi vokālie ansambļi no visiem Latvijas novadiem, kā arī trīs viesu kolektīvi no Valgas.

 

"Protams, krīze ir ietekmējusi šā festivāla norises. Ja pirms diviem gadiem festivālā piedalījās 15 ansambļi, tad šoreiz tikai 11. nav arī sliktuma bez labuma. Ja iepriekšējā saietā katrs varēja dziedāt vienu dziesmu, tad šīs nedēļas nogales četros koncertos katrs pa četriem skaņdarbiem," skaidro Valkas pilsētas kultūras nama speciāliste, festivāla organizatore Mārīte Meļķe.

 

 

Viņa ļoti cer, ka būs pateicīgs laiks, jo šī festivāla norisēm nekad nav ļauts notikt telpās. "Dziedam tikai ielās un laukumos, tāpēc neesmu pārliecināta, vai šis festivāls rīkojams arī turpmāk," prāto M. Meļķe.

 

Valkā gaida ierodamies jauktos vokālos ansambļus "Vocalica" no Jaunpils Tukuma rajonā, "Ieklausies" no Dekšāres Rēzeknes rajonā, "Bonoparti" no Mālpils Rīgas rajonā un "Enelas" no Valgas. Sieviešu ansambļus pārstāvēs "Guns" no Jelgavas, "Stari" no Lēdmanes Ogres rajonā, "Ilūzija" no Trapenes Alūksnes rajonā un "Enelas" no Valgas. Savukārt meiteņu ansambļu grupā baudīsim "Tvister" no Trapenes Alūksnes rajonā un meiteņu trio "Enelas" no Valgas.

 

Festivāla atklāšana būs piektdien, 17. jūlijā pulksten 16.00 Lugažu laukuma Beverīnas ielas 3. nama skvērā. Šīs pašas dienas vakarā pulksten 20.00 notiks pirmais vokālo ansambļu festivāla koncerts Svētā Jāņa baznīcā Valgā, kurā piedalīsies arī Ziemeļlatvijas kameransamblis.

 

 

Pusnaktī pulksten 24.00 Valkas brīvdabas estrādē būs "Nakts koncerts" ar vieglo un estrādes mūziku. Nakts koncertā piedalīsies arī Valkas pilsētas kultūras nama kolektīvi: pieaugušo popmūzikas izpildītāju grupa "Campari" un modes deju grupa "Aija". Sestdien, 18. jūlijā pulksten 12.00 klausītāji aicināti uz Valgu, kur pie kultūras un izglītības centra notiks vokālo ansambļu koncerts "Tautas dziesma".

 

Vokālo ansambļu festivāls "Dziesmu dzirnas" izskanēs ar noslēguma koncertu, kurš tā arī saucas "Dziesmu dzirnas" sestdien, 18. jūlijā pulksten 17.00 Valkas brīvdabas estrādē. Pulksten 21.00 turpat estrādē visi aicināti uz zaļumballi, kurā spēlēs deju grupa "Brālīši" no Madonas.

Visi koncerti vokālo ansambļu festivāla ietvaros un zaļumballe ir bez maksas.

Kultūra un Izklaide