Daugavpils teātris viesojas Valmierā

Daugavpils teātris ar izrādēm "Pelnrušķīte" un "Viesības idiotiem" šodien viesosies Valmierā, aģentūru LETA informēja teātra administrācijā.

Ar "Pelnrušķīti" režisors Jānis Kaijaks aicina skatītāju domāt, vai arī dzīvē nevar notikt tā kā pasakā. Vai dzīvē nav tā, ka pēkšņi tu satiec tik labu cilvēku kā īstu feju. Un mīlestība - vai tas nav vislielākais brīnums, kuru mēs katrs varam piedzīvot? Brīnums, kas ir dots mums visiem, un, kad tas notiek, tad beigas ir labas ne tikai pasakā. "Viesības idiotiem" ir komēdija, par kuru autors sacījis: "Muļķiem nav apstākļu izjūtas, viņi dara visjaukākās un gudrākās lietas, bet vienmēr - visnepiemērotākajos brīžos, jo savā dvēselē viņi ir dzejnieki...".

Ievērojamais franču komediogrāfs Vebērs dzimis 1937.gadā Neijī pie Sēnas tipiskā rakstnieku ģimenē: tēvs, māte, vectēvs, divi tēvoči un divi brālēni ir pazīstami franču rakstnieki. Studējis medicīnu un tieslietas, viņš nokļūst karadienestā Alžīrijā, kur strādā par žurnālistu. Pēc dienēšanas kļūst par Luksemburgas radio reportieri un drīz vien uzraksta savu pirmo raidlugu. Viņa debija teātrī ir luga "Nolaupīšana", ko iestudē Parīzē "Eduarda VII teātrī". Komēdiju "Viesības idiotiem" Vēbers saraksta 1991.gadā.

Izrāžu sākums plkst.11 un 18.30.

 

Kultūra un Izklaide