Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Dosies uz valsts amatierteātru skati

Šodien Valkas pilsētas teātris dosies uz Līvāniem, kur notiks Latvijas amatierteātru zonālā skate. Šogad vairāku iemeslu dēļ valcēnieši piedalās Latgales reģionā.

Teātra režisors Aivars Ikšelis uz skati vedīs Nikolaja Rutkovska lugas "Bergmaņa sievietes" iestudējumu. Tur piedalīsies arī Līvānu un divas teātra trupas no Rēzeknes. Iestudējumus vērtēs Latvijas Universitātes Literatūras un folkloras mākslas institūta direktors teātra kritiķis Benedikts Kalnačs un Kultūras ministrijas vecākā referente teātra zinātniece Ingrīda Vilkārse.

"Diemžēl visā šajā pasākumā ir arī kāds negatīvs aspekts, un stāsts ir par Vijciema dramatisko kolektīvu. Komisija piecu cilvēku sastāvā izvirzīja šo izrādi republikāniskajam konkursam un to iekļāva konkursa programmā. Izrādē spēlē arī novada domes deputāts, turklāt Kultūras komitejas priekšsēža vietnieks Valdis Šaicāns. Viņš izrādē nevarot piedalīties, jo deputātam esot citas prioritātes. Vijciemiešiem ir labs iestudējums, spēcīgi aktieri, taču nu nekā," uzskata A. Ikšelis.

V. Šaicāns, jautāts, vai tā ir taisnība, "Ziemeļlatvijai" atbildēja, ka daļēji jā. "Es pašlaik beidzu augstskolu, un man patiešām tā ir prioritāte. Par izrādi, kas notiks svētdien, mani savlaicīgi neviens nebrīdināja. Ja tas būtu noticis mēnesi iepriekš, iespējams, savus darbus būtu sakārtojis citādi. Tas nav nedz loģiski, nedz nopietni. Es gan nedomāju, ka viens aktieris var izjaukt izrādi, taču uzņemos morālu atbildību par notikušo," skaidro V. Šaicāns.

Kultūra un Izklaide