Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Drīz Valkas kultūras namā sāksies rosība 28

Rudens tuvošanās vienlaikus ir arī jaunās sezonas sākums mākslinieciskās pašdarbības kolektīviem. Izņēmums nav arī Valkas pilsētas kultūras nams.

Iestādes direktore Aija Sallu stāsta, ka ik gadu kolektīvi ievieš kaut ko jaunu savā reperteuārā un jaunumi būs arī šajā sezonā.

Pilsētas teātris iestudē divas pirmizrādes, ar jaunām dejām un dziesmām tiks papildināta dejotāju un dziedātāju programma, bet jau šodien mēģinājumus sāk modes deju grupa "Aija", lai gatavotos starptautiskajam džeza festivālam Skotijas pilsētā Ērā, kas notiks no 20. līdz 25. oktobrim.

Daudzi lielie mākslinieki brauc garāmA. Sallu stāsta, ka ar pasākumiem bagātāka būtu arī vasaras otrā puse, jo kultūras nama darbinieki bija iecerējuši uzaicināt uzstāties visā valstī pazīstamus māksliniekus. "Diemžēl daļa lielo mākslinieku Valkai brauc garām, apzinoties, ka mūsu mazpilsētā uz lielu peļņu nevar cerēt. Ir jau saprotams - ja mākslinieciskā darbība ir šo cilvēku ikdienas darbs, tad kā jebkuras profesijas pārstāvji arī viņi grib vairāk nopelnīt un, jāatzīst, ka pie mums ne uz visiem koncertiem nāk tik daudz cilvēku kā gribētos, " saka direktore.

Šī sezona pašarbniekiem būs pirmā atjaunotajā kultūras namā. "Mēs to apzināmies un centīsimies, lai arī turpmāk namā justu rosību un lai cilvēku brīvā laika veltīšana kultūrai nemazinātos," apliecina A. Sallu.Viņa atzīst, ka to nav viegli panākt, jo kolektīvu vadītājiem atalgojums ir kļuvis mazāks, tomēr visi viņi ir sava darba entuziasti un turpina strādāt. Aija atceras, ka bija pat laiks, kad kolektīvu vadītājiem vispār nemaksāja, tomēr neviens pašdarbību nepameta.

Šosezon kā pirmais lielākais ir iecerēts rudens ieskaņas pasākumus oktobra sākumā. "Gribam to veidot tādu, lai kultūras namu apmeklētu iespējami vairāk cilvēku. Mūsu iestādē būs atvērtas izstādes, notiks degustācijas, īsi sakot, tas būs īsts rudens kokteilis, kurā katrs varēs atrast kaut ko savai gaumei. Pasākums noslēgsies ar balli," atklāj A. Sallu. Nākamie lielākie pasākumi būs Lācplēša dienas svinības un Latvijas gadadienas atzīmēšana.

Koris varētu kļūt par asnambliRudenī un ziemā darbosies tie paši kolektīvi, kas pērn. "Pagaidām vēl nezinām, kas būs ar Valkas novada kori - vai tas paliks kā koris vai arī būs jāpārdēvē par ansambli, jo dalībnieku skaits ir sarucis. It kā dziedāt gribētāju novadā netrūkst, bet viņiem kaut kā nesanāk apvienošanās. Es domāju, ka dažiem kļuvis grūtāk ar transporta izmantošanu, jo dzīve kļuvusi dārgāka, vēl daļa no kora dalībniekiem ir aizbraukusi peļņā uz ārzemēm.

Savukārt bērniem organizēsim vairākas popgrupas un deju nodarbības, popgrupa būs arī pieaugušajiem, darbosies jau pieminētais teātris, tautas lietišķās mākslas studija, folkloras deju kopa "Sudmaliņas" un vidējās paaudzes deju kolektīvs "Aija" ar tautisko un modes deju grupu," uzskaita A. Sallu.

Par kultūras nama atjaunošanā ieguldīto līdzekļu atpelnīšanu gan vēl nevarot runāt. Pat tad, ja uz visiem pasākumiem ierastos 400 skatītāju, tas ir, tik, cik zālē var sarūmēties, šie līdzekļi nesegtos ātri. Nams ir liels, un tā atjaunošanai bija vajadzīga arī liela nauda. Pēc A. Sallu uzskata, ka galvenais ieguvums ir tas, ka radīti labāki apstākļi kultūras dzīves attīstībai. Tādēļ gan viņa, gan kultūras darba metodiķe Līga Pandalone aicina valcēniešus biežāk apmeklēt kultūras nama pasākumus un varbūt vismaz dažiem no viņiem radīsies vēlme papildināt kāda kolektīva rindas.

Bieži kultūras nama pasākumus apmeklē valcēnietis Maksis Stepītis, kurš arī pats ir aktīvs pašdfarbnieks. "Es domāju, ka mūsu kultūras nama vadība organizē pietiekami daudz un labu pasākumu, tikai pilsētas publika ir neatsaucīga. Bieži ir augsta līmeņa priekšnesumi, bet skatītāju maz. Kārķu iedzīvotāji šajā ziņā ir lielāki sava ciemata patrioti. Tur uz pašadarbības kolektīvu koncertiem zāle vienmēr ir pilna. Te daļa cilvēku mēdz runāt, ka pilsētā nekas nenotiek, bet, kad ir pasākums, tad nenāk," saka M. Stepītis.

Valcēniete Ginta Dubrovska atzīst, ka viņai ļoti patīk kultūras nama darbinieku paveiktais kultūras dzīvē. "Kultūras namā strādā brīnišķīgi cilvēki. Tur katrs, kuru intereseē pašadarbība, var atrast savām interesēm atbilstošu nodarbošanos. Lai veicas tāpat turpmāk," novēl G. Dubrovska. Arī Valkas ģimnāzijas direktore Lilita Kreicberga atzīst, ka vairāki kultūras nama pasākumi organizēti augstā līmenī. "Piemēram, tādu teātru festivālu, kāds šovasar notika Valkā, es nekur citur Latvijā nevaru redzēt. Domāju, ka kultūras namam vairāk jāpiestrādā pie reklāmas, tad arī apmeklētāji būs vairāk," saka L. Krreicberga.

Komentāri 28

Vienkārši cilvēkiem jāsajūtas namā gaidītiem, tad arī nāks. Kārķos vienalga kādā pasākumā visi vienmēr tiek gaidīti un viss orietēts uz cilvēku, nevis pašiem organizētājiem. Nekad netiek nodalīta izredzēto zona un pārējiem, viss ir priekš visiem vienādi. Valkā nekad neesi drošs, vai neielīdi, kur nevajadzēja, vai neiesēdies kāda cita vietā.

pirms 9 gadiem, 2011.09.06 12:30

.........

Ar vārdu rosība bija domāts - ''strādāšana arī ir darbs''.Kuļ-turu namā strādā ''brīnišķīgi'' cilvēki kuriem nav vajadzīgi Valkas bauru uzdotie nepieklājīgie jautājumi.Viņiem gara gaismai ar Svēto Ikšeli pietiek.

pirms 9 gadiem, 2011.09.06 14:18

jānītis

ko kultūras nams darīja līdz septembrim? visu vasariņu? Ja jau novada svētkus rīkoja Lāne? Kādam kāds ir brīnišķigs cilvēks, bet kādam pietiek redzēt saltās acis, lai negribētos tai namā ieiet. Kāpēc Ikšelis ar savu teātri nevarētu aizbraukt uz pagastiem, nebrauks ļaudis no pagasta uz Valkas kultūras namu, jo tādiem tur sēdvietas neatrodas. Vai pārāk smalks teātris? Laukos klubi uztaisīti līmenī, brauciet!

pirms 9 gadiem, 2011.09.06 15:05

ko

Citās valstīs cilvēki iesaistās pašdarbībā līdzīgi kā citi dodas maksķerēt vai slēpot, kā savu hobiju. Vai nebūtu taisnīgi, ja vadītājam katrs dalībnieks mēnesī samestu kaut pa latam? Siltas telpas no pašvaldības puses arī ir daudz. Ja jau brauc uz Skotiju, varēja tā vietā noorganizēt priekš visas Valkas labus māksliniekus. Jeb skoti visu samaksā, kā lieliem džezistiem?

pirms 9 gadiem, 2011.09.06 15:10

Lai nu kas, bet Valkas publika nav neatsaucīga - Valkas publika principā ir viena no aktīvākajām un pateicīgākajām, taču, godīgi sakot, piektdienās iet uz kaut kādu balagānu arī negribas tikai pienākuma apziņas dēļ.
Godīgi sakot, es nesaprotu, kā, ieguldot tik daudz līdzekļu šajā ēkā, novada dome nespēj nodrošināt, ka kultūras namā ir pietiekami daudz alternatīvu pasākumu ar piedienīgu kvalitāti.

pirms 9 gadiem, 2011.09.06 15:34

sviesc

Izklausās smieklīgi- Beidzot būšot rosība KN... Kaut kas neiedomājams- laikam darbinieki atgriezušies un skraidelēs no stāva uz stāvu, no kabineta uz kabinetu...
Visa vasara pagājusi, bet netika organizēts neviens kulturāls pasākums vienkāršai tautai, ja neskaita teātra svētkus, kuri bija orientēti uz attiecīgu personu ambīciju apmierināšanu.Pasākums nebija slikts, tikai izpildējums un darbojošās personas šķebināja dūšu.
Citās pilsētās, pat pagastos notika pasākumi, kuri pulcināja ievērojamu skaitu skatītāju- deva baudu skatītājiem, relaksāciju apmeklētājiem, bet pie mums kā "sūnu ciemā"- nams uzgleznots, to kā bildi vērojam.Beidzot jāsāk strādāt šīm personām, kuras sauc par kultūras cilvēkiem, jāsāk plānot darbi nākotnei, nevis tikai rītrītam.Kāpēc citos novados tiek izdomāti visādi kičīgi un interesanti pasākumi? Bet mums jau ir tādas "svētās govis", kuru viedoklis ir tikai un vienīgi pareizas un ar kaut kādu balagānu jau neesot jānoņemās. Tāpēc jaunatne aizbrauc, tāpēc negribās uz turieni iet, jo augstprātība un visvarenība dveš no šī nama kultūristiem.
Nomainīt tos, varbūt kaut kas ies uz labi gan pašadarbībā, gan pasākumu organizēšanā.

pirms 9 gadiem, 2011.09.06 16:49

londa

Visu izsaka 2 fakti:

1. Jaungada naktī bija jāballējas -12 grādu salā ,ārā;

2. Robežtirgus balle maijā (kas tradicionāli bija sezonas atklāšana valcēniešiem pēc tirgus apmeklējuma) notika kultūras nama lielajā zālē.

pirms 9 gadiem, 2011.09.06 18:18

džezs

nu tad tajā festivālā varēs izradīt visas dejas, varbūt pēc tam taps kaut kas jauns, citādi divus gadus jāskatās viens un tas pats

pirms 9 gadiem, 2011.09.06 18:42

xxx

Vairāk vajadzētu pievērst uzmanību,tam lai parastie ļaudis arī var apmeklēt pasaākumus un jauniešiem,ko piedāvāt,kur izpausties!!!

Par mazajiem bērniem arii vajadzētu padomāt,jo cik zināms pirmsskolas vecuma bērniem nav,kur Valkā darboties!!!

Kultūras nams manuprāt ir domāts dažādām vecuma grupām....nevis pensionāriem un pirmspensiju vecumam.....

pirms 9 gadiem, 2011.09.06 19:22

a

It ka jau kaut kas notiek bet tikai nekas nav pamanams pilsetas svetki ir tirgus un viiss darboniem vajadzetu pamacities ka rikot pilsetas svetkus piemeram kaut vai tada mazpilseta ka Rujiena vai Smiltene mums tikai pasdarbnieki ar vienu un to pasu repertuaru jau kuro gadu

pirms 9 gadiem, 2011.09.06 19:46

Žēl

Augstprātība tiešām dveš no ši nama. Un arī ieeja ļaidīm ir ciet. Jāspraucas gar malām. Kad uzbūvēta āra skatuve, tad paliek tikai viena srauga, pa kuru tikt ārā/iekšā.

pirms 9 gadiem, 2011.09.06 20:13

Pasaku teicējs

Vai , vai cienījamie Valcēnieši ! Nu, neklājas man kā nevalcēnietim iejaukties jūsu iekšējās lietās, bet lasot tādu negatīvo samazgu šalti, tomēr ko teikšu. Jūsu Valkas stāvoklis ne ar ko neatšķiras no visas pārējās Latvijas , jo nauda kultūrai pie mums tiek dalīta no pārpalikuma principa. Nespļaujiet virsū saviem kultūras darbiniekiem , jo strādāt kultūrā šodien var tikai absolūts fanātiķis un traks cilvēks. Protams esiet aktīvi un sakiet saviem darbiniekiem , ko Jūs īsti gribat darīt savā kultūras namā. Redz kur direktore saka , ka koris jāpārtaisa par ansambli , ko? Bet Jūs te sakāt , ka kultūras namā nav ko darīt! Man gan izskatās , ka dižo kritizētāju pašu dibens pie televizora un lētiem šoviem ir piesiets. Nevienu sakarīgu argumentu es šajos komentāros tā arī neatradu. Vajadzētu apkaunēties , bet laikam jau tas būs par daudz prasīts ...

pirms 9 gadiem, 2011.09.06 20:32

par ļaunumu

Piekrītu Pasaku teicējam. Ir cilvēki,kuri apmeklē gandrīz visus pasākumus,ir tādi,kam pat La Scalas solisti nebūtu gana labi. Augstdzimušās pakaļas slinkums aiznest uz Kultūras namu, bet kritizēt to, ko paši nav redzējuši, gan nav slinkums.Viens otrs komentārs atgādina par šovasar notikušo konfliktu starp KN ļaudīm un kādas politiskas partijas pārstāvi. Un ir stingras aizdomas,ka nu tik riebj! Un par tām saltajām acīm- nu paskatieties savā spogulī!
Starp citu,arī Smiltenē pilns ar tādiem pašiem kritizētājiem.

pirms 9 gadiem, 2011.09.06 21:27

miers

Tikai mieru! Vienkārši daži latvieši vakariņo. Un sen zināms,ka latvietim labākais ēdiens ir cits latvietis!

pirms 9 gadiem, 2011.09.06 21:30

to sviesc

Jaunatne aizbrauc nevis kultūras darbinieku dēļ,bet gan pastāvošās varas nevarības dēļ!

pirms 9 gadiem, 2011.09.06 21:33

Uzskatu, ka ja KN organizē atsevišķus pasākumus gadā, tad tāds nav nepieciešams. Ir vajadzīgi tādi pasākumi, uz kuriem sabiedrībai ir interesanti iet un tā spētu nosegt dažādu vecumu / interešu utt. loku. Ja to nevar nodrošināt, tad problēma ir sabiedrības vajadzību izpratnē.
Nav pie vainas pašdarbības kolektīvi - visas šīs aktivitātes ir apsveicamas, vajadzīgas un būtiskas novadam, bet principā "kliba" attieksme pret vietējo sabiedrību.

Rekonstruētas ēkas ir vajadzīgas lai tās lietotu, nevis noliktu uz goda pjedestāla.

pirms 9 gadiem, 2011.09.06 22:12

incko

...augstprātība kultūras namā sit augstu vilni!!!!Lai pamācās no Alūksnes, kā tur māk svētkus veidot un svinēt.....kultūras darbinieki un deputāti neslēpjas no sabiedrības siltās telpās, bet kopīgi lustējas ar vienkāršiem ļaudīm!!!!Tā lŪk!!!!!

pirms 9 gadiem, 2011.09.06 22:57

o

Stāsts nav par to, ko dara pašadarnieki un vai tur iespējams iesaistīties, bet par to, ka nav apsākumu, uz kuriem gribētos iet vai to gandrīz nav vispār. Esmu pārliecināts, ka pagastos to ir daudz vairāk.
Ne visu cilvēku intereses saistās ar dejošanu vai dziedāšanu, citam tā ir ceļošana vai maksķerēšana, bet šeit gribas runa't par teātra vai koncerta apmeklēšanu kā skatītājam. Man personīgi traucē, ka Valkā uz pasākumiem, kur vietas nav numurētas, no priekšgala vairāk kā pus zāle ir nezin kam rezervēta, visādiem priekšniekeim un goda viesiem. Mani

pirms 9 gadiem, 2011.09.07 09:48

mincis

Valkas kultūras nams nav domāts jauniešiem, tie nemāk smalki ģērbties un visu sašmucēs. tāpēc uz viņiem skatās greizi un jaunieši nemaz tur neiet. Interesanti, vai kultūras namā vēl strādā viena šerpa dāma ar vīrišķīgu gaitu, kas man reiz vienā pasākumā rupji uzkliedza, ka maisos pa kājām, jo stāvēju ejā, tāpēc, ka pus zāle bija rezervēta un man ar savu biļeti vieta nebija paredzēta. kopš tā laika uz šo namu skatos ar sliktām izjūtām un tā darbinieki man asociējas ar briesmoņiem vai monstriem.

pirms 9 gadiem, 2011.09.07 10:16

;;

Nesaprotu vienu - kāpēc jo lielāks priekšnieks, jo jāsēž tuvāk skatuvei? Tas nav tāds padomjlaiku stereotips? Patiesībā tik tuvu nemaz nav ērti skatīties un troksnis arī pārāk liels.

pirms 9 gadiem, 2011.09.07 10:17

Kultūra un Izklaide