Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Drīzumā - Muzeju nakts. Piedāvājums Valkas novadā

20. maijā notiks starptautiskā akcija Muzeju nakts. Aktivitātes sāksies plkst.19:00 un noslēgsies 21. maijā plkst. 01:00. Šī gada tēma Latvijā ir “Laika rats”: “Laiks ātrāki steidzas kā vagona rats...” /E.Veidenbaums/.

Valkas novadpētniecības muzejs savai Muzeju nakts programmai devis nosaukumu “Laikmeta vērtības”. 

Apmeklētājiem būs iespēja apskatīt izstādi par Valkas novada sporta vēsturi. Izstādē akcentēti novadnieku sportiskie sasniegumi dažāda mēroga sacensībās laika posmā no 20. gadsimta sākuma līdz pat mūsdienām. 

Turnas tautas nama dramatiskais kolektīvs priecēs apmeklētājus ar teātra uzvedumu “Zaķu nedienas Vasaras svētkos”. 

Tiks demonstrēta 2016. gadā tapusī dokumentālā filma “To atceras tikai vilcieni” (režisors Jānis Putniņš). Filma veidota no Rīgas kinostudijas spēlfilmu fragmentiem, kuros vienojošais elements ir vilciens. Filma “To atceras tikai vilcieni” tika izvirzīta Latvijas Televīzijas un Latvijas Radio balvai “Kilograms kultūras 2016” ziemas balsojumā kā viens no 2016. gada pēdējā ceturkšņa spilgtākajiem notikumiem kultūras dzīvē.

Arī šogad sadarbībā ar Valgas muzeju (Igaunija) tiek organizēts konkurss, kurā apmeklētājiem būs jāmeklē dažādas laikmeta vērtības. Konkursa noslēgumā, labākie tiks apbalvoti. 

Muzeju nakts laikā varēs arī radoši izpausties darbnīcās, kuras vadīs Valkas mākslas skola, Daina Krastiņa un Valkas Jāņa Cimzes ģimnāzijas ekoskola. 

Valkas Jāņa Cimzes ģimnāzijas Ekopadomes skolēni vadīs divas radošās darbnīcas – krūzīšu paliktnīšu izgatavošanu no veciem glancētiem žurnāliem un audīs “Laika segu” no T-krekliem. Tāpat būs iespēja piedalīties spēlē “Jogurta dzīves cikls” un noskatīties pamācošas īsfilmas, kurās tiks attēlots, kādas sekas uz vidi nākotnē atstāj tas, kā mēs dzīvojam pašlaik.


Muzeja nakts pasākumi notiek bez ieejas maksas.

 

Akcijas Muzeju nakts programma un aktivitāšu norises laiki tiks precizēti. Sekojiet informācijai!

Kultūra un Izklaide