“Dzejas brauciens 2008” sasniegs Valku

Somijas institūta, Igaunijas institūta, Latvijas vēstniecības Igaunijā un Somijas vēstniecības Latvijā organizētais Dzejas brauciens šogad startē Helsinkos.

 

"Brauciena pirmā uzstāšanās paredzēta piektdien, 4. jūlijā, pulksten 12.00 Helsinkos, uz Linnameki brīvdabas skatuves. Dzejnieki no Igaunijas, Somijas un Latvijas ar dzejas autobusu dosies uz visām trim valstīm, lasot dzejoļus visās trijās valodās," "Ziemeļlatviju" informē Valkas - Valgas kopējā biroja vadītāja Anita Tannenberga.

 

Šogad Dzejas braucienā piedalās Karls Martins Sinijervs un Ēva Parka no Igaunijas, Klāss Andersons un Anja Eremaja no Somijas, kā arī Eduards Aivars un Agnese Krivade no Latvijas.

 

Šo braucienu savdabīgu dara kustība - gan uzstāšanās vietas, gan arī dzejnieki mainās katru gadu. Tādējādi daudziem dzejniekiem ir iespēja pārstāvēt triju atšķirīgu valstu dzeju. Kopīgā braucienā dzejniekiem ir iespēja iepazīties citam ar citu, kā arī uzzināt vairāk par līdzbraucēju daiļradi.

 

Pēc uzstāšanās Helsinkos un Kajaani festivāla ietvaros dzejas autobuss dosies uz Igauniju, kur dzejas lasījumi paredzēti 7. jūlijā pulksten 18.00 Veru kultūras namā "Kannel", bet 8. jūlijā pulksten 14.00 dzejnieku uzstāšanās notiks pie Valgas kultūras centra. Dzejas brauciens noslēgsies 8. jūlijā pulksten 18.30 Trikātas pagasta viesu namā "Alkas".

Kultūra un Izklaide