Dziedošo ģimeņu mazo skaitu skaidro ar finansiālām un sociālām problēmām. 1

Vēl divi gadi, un tad Valkas rajona un arī Vidzemes dziedošo ģimeņu saiets "Spiets" svinēs 20 gadu jubileju. 18. dzimšanas diena atklāja, - ir pienācis laiks kādam uzmundrināt vecākus un bērnus, kuriem patīk kopā dziedāt.

 

Šomēnes uz skatuves Variņu tautas namā uzstājās vien 10 ģimenes no trijiem Vidzemes rajoniem.

 

Smilteniete Inga Zaļkalne nedomā, ka "Spiets" sevi ir izsmēlis, kaut arī pati šoreiz ar ģimeni nepiedalījās. Bija daudz savu darīšanu.

 

""Spiets" ir ļoti jauks pasākums. Tikai cilvēkiem šobrīd ir materiālas un sociālas problēmas. Viņi ir vairāk ierāvušies sevī, arī palikuši kautrīgāki," spriež I. Zaļkalne.

 

Toties skatīties koncertu Variņu tautas namā ieradās tik daudz ļaužu, ka zālē brīvu sēdvietu nebija. Grundzālietei Arnitai Bērziņai vairāk nekā divas stundas ilgajā pasākumā nebija garlaicīgi ne mirkli,daļēji arī tāpēc, ka "Spieta" koncertu viņa skatījās pirmo reizi.

 

"Tik mazs bērniņš atbrauc no Smiltenes un dzied, kā viņam sanāk, - patiesi, nevis samāksloti," sajūsminās A. Bērziņa. Arī Grundzālē esot daudz dziedošu ģimeņu, taču savā pagastā viņa tām sarīkotu pasākumu, kā Variņos, nav redzējusi.

 

"Acīmredzot mans uzdevums ir sākt meklēt ģimenes ar ļoti maziem bērniņiem un viņus pamazām radināt pie skatuves un publikas," apzinās Valkas rajona "Spieta" krustmāte Lolita Balode. Pirmie jauniņie pieteicās šā gada koncertā. Jau pieredzējušajā Elstiņu un Valteru ģimenēm piepulcējās Kaņipovu ģimene no Variņu pagasta.

 

L. Balode iecerējusi jubilejas "Spietu" rīkot vērienīgu un sapulcēt kopā visas ģimenes, kuras šajā pasākumā kādreiz uzstājās. Tā būs iespēja redzēt jau izaugušos mazos "spietēnus" un uzklausīt ģimeņu stāstus par to, vai dziesma, mūzika un kopā būšana darījusi tās laimīgas.Ja kādu dziedošo ģimeni interesē iespēja uzstāties, viņi var uzmeklēt L. Balodi. Iespējams, rudenī vai ziemā Variņos rīkos koncertu, kura "odziņa" būs tieši šādas ģimenes.

Komentāri 1

Variņu tautas namā šajā dienā spietoja mūzika dziesma un deja.Šogad netika īpaši uzrunātas ģimenes,kas jau piedalās gadu no gada,jo tad šis pasākums būtu bezgalīgi garš un arī ļoti ieilgtu.Bez ģimenēm tur piedalījās arī tautas nama kolektīvi: vidējās paaudzes deju kopa "Varis",jauniešu deju kolektīvs"Dancātājs",ansamblis "Sinkope"-kolektīvu vadītāja Laila Valtere,Lailas ritma deju grupas dejotāji-vadītāja Laila Valtere Laimoņa m.,kā arī Variņu pamatskolas 3.klases bērni,kas neklātienē ļāva satikties ar populāro dziedātāju Anci Krauzi.Burvīgu izstādi bija sarūpējuši Lietišķās mākslas pulciņa bērni,vadītāja Maiga āboliņa.Dziesmām , mijoties ar deju šovu iestudējumiem,laiks paskrēja ātri.Skatītāju atsaucība bija paldies par ieguldīto darbu kolektīvu vadītājiem,ģimeniskajām tradicijām,kas šajā dienā bija īpaši izceltas.Tas bija visu mūsu devums Ģimenes dienai.Lielu atsaucību guva Lienes Zostiņas un Edija Šnipkes dueta dziedātās dziesmas.Saņēmām aicinājumu novembra sākumā viesoties Madonā ,piedalīties Latvijas gadadienas ieskaņu pasākumā atremontētajā Madonas kultūras namā.Lai šāds pasākums notiktu-ir nepieciešams atbalsts.par to vislielākais -PALDIES -jāsaka Variņu pagasta pašvaldībai,Latvijas Zaļo un Zemnieku Savienībai,īpaši Kārlim Albergam,Ierakstu kompānijai "Gailītis-G" par dāvātajiem ierakstiem,dzejniecei un māksliniecei Birutai Žurovskai par īpašajām veltēm,skaistumkopšanas kompānijai AVON,tā pārstāvei Arnitai Bērziņai,kas pasniedza savas kompānijas simpātiju balvu Aizupiešu ģimenei no Valmieras rajona,kā arī veltes ģimenēm.Aizpildot anketas,bija iespēja piedalīties loterijā.Kā Variņu tautas nama vadītāja,esmu ļoti gandarīta par dalībnieku entuziasmu un viņu vēlmi darboties,iesaistīties pasākumos.Dēļ tā mirkļa vien ir vērts dzīvot,ja apmeklētāju skatienā redzi prieka dzirksti un jūti gandarījumu par paveikto.

pirms 13 gadiem, 2008.05.28 13:06

Kultūra un Izklaide