Eņģeļu balsis Ziemassvētku koncertā

Svētdien, 21.decembrī, Smiltenes kultūras un sporta centra lielajā zālē notika kora „Lido" un „Lido studijas" Ziemassvētku ieskaņu koncerts „Es nāku pasauli sasildīt". Koncerts bija brīnišķīgu un skaistu Ziemassvētku melodiju piepildīts, un ikviens klausītājs varēja sajust Ziemassvētkus sev sirdī.

 

Abu koru koncerts pēdējos gados jau kļuvis par šo svētku tradīciju. Līdz šim koncerti notika Smiltenes ģimnāzijas aktu zālē, bet šogad par tā vietu tika izvēlēts kultūras centrs.

 

„Ar katru gadu jūtam aizvien lielāku skatītāju atsaucību un tāpēc izvēlējāmies kultūras nama lielo zāli, lai publikai būtu ērtāk un lai ikviens klausītājs varētu apmeklēt šo koncertu" - tā portālam ziemeļlatvija.lv atzina kora koncertmeistare Ilze Megne. Par apmeklētāju atsaucību koris nevar sūdzēties, jo zāle tiešām bija pilna.

 

Kora vadītājas - diriģente Valda Sedola un koncertmeistare Ilze Megne bija rūpīgi strādājušas, lai sagatavotu koncerta programmu. Divu stundu ilgajā priekšnesumā skanēja speciāli šim koncertam sagatavotas dziesmas. Tas ir smags darbs mēneša laikā sagatavot profesionāļu cienīgu koncerta programmu.

 

 

18. novembrī koris sniedza koncertu Valkā un arī Smiltenē Valsts svētkiem veltītajā sarīkojumā. Arī šajos koncertos skanēja dziesmas, kas bija gatavotas tieši šiem pasākumiem. Ņemot vērā, ka dziedāšana korī visiem dalībniekiem ir papildus nodarbe, ir apbrīnojami, ka dziedātāju ir daudz, un viņu interese par dziesmu nezūd.

 

 

Ieklausoties koru dalībnieku „aizkulišu" sarunās, ne reizi vien ir dzirdēts, ka tas ir abu koru vadītāju nopelns. Abas skolotājas viņiem ir kā otrās mammas un iemāca ne tikai labi dziedāt, bet arī dod daudz dzīvei noderīgus padomus.

 

Īsā laikā sagatavot šo programmu nenācās viegli, un vadītājas kopā ar koristiem pavadīja daudzas un reizēm pat mokošas stundas, lai varētu sasniegt tik labu rezultātu.

 

„Pēdējā nedēļa bija īpaši saspringta, jo mēģinājumi notika katru dienu, un tas bija pārāk smagi. Bērni noguruši, pašas arī nogurušas, bet, dzirdot skaļos skatītāju aplausus un redzot acīs asaras, šie noguruma pilnie mirkļi it kā izgaist. Tie aizmirstas, un tas ir lielākais gandarījums pēc grūta un gara darba," - tā par savām šā brīža emocijām saka kora diriģente V. Sedola.

 

To, ka koris ir novērtēts, jūt pašas vadītājas ne tikai koncertos, bet arī ikdienā. Kori regulāri aicina uz koncertiem ne tikai Latvijā, bet arī ārpus tās. Cilvēki, kuri apmeklē šos koncertus, nāk klāt pēc koncertiem un arī ikdienā, lai pateiktu labus un skaistus vārdus. "Tas ir stimuls turpināt darbu," atzīst abas vadītājas.

 

Lai cik grūts un reizēm pat bezcerīgs būtu ikdienas darbs, uzstāšanās reizēs koristi koncentrējas, un paveiktais darbs dod rezultātu.

 

„Vislielāko paldies, protams, saku saviem mīļajiem bērniem par to, ka viņi ir spējīgi kaut ko tik brīnišķīgu paveikt un raisīt arī manās un Ilzes acīs asaras. Svētdien viņi patiešām bija kā mazi eņģeļi un paveica brīnumu," par abu koru dalībnieku paveikto saka V. Sedola.

 

Abas vadītājas gan savā, gan koru vārdā saka lielu paldies visiem klausītājiem, kuri atnāca, un visiem novēl gaišus, saticīgus un mīlestības pilnus Ziemassvētkus!

Kultūra un Izklaide