Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Ēnu figūru teātris Valkā

Līdz 5.septembrim Valkas novadpētniecības muzejā (Valkā, Rīgas ielā 64), izstādē „Spēles prieks" īpaši iekārtotā telpā ikvienam ir iespēja darboties ēnu teātrī - radīt vizuālos tēlus ar rokām, ķermeni vai no papīra izgrieztām figūrām. Šeit katram ir iespēja eksperimentēt ar ēnām.

Ēna rodas, ja gaismas stariem izplatoties taisnā virzienā, to ceļā atrodas kādi šķēršļi, kur gaismas stari nevar nonākt. Ēna ir tumšs laukums, kuru nevar aizsniegt gaisma, ēnas apveids ir tāds pats kā tā objekta apveids, kas stāv ceļā gaismai.

Ēnu teātra lomas vizuālos tēlus rada ar rokām, cilvēka ķermeni, no papīra izgrieztām vai finiera izzāģētām figūrām. Ēnu teātris vizuāli var būt diezgan košs. Darbošanās ēnu teātrī īpaši ieteicama kautrīgiem un nepārliecinātiem bērniem - tādiem, kuri ir bikli un nevēlas uzstāties auditorijas priekšā.

Sākumā izrādi var rādīt ar rotaļlietām. Sižetam var izmantot pasaku vai pašu bērnu izdomātu notikumu. Veidojot izrādi ar savu ķermeni un rokām, interesanti ir eksperimentēt ar attālumiem starp ekrānu un gaismas avotu. Attālinoties no ekrāna, var kļūt par milzi, bet pieejot pavisam tuvu un ietupjoties ceļos, var kļūt par pundurīti.

Nāc uz Valkas novadpētniecības muzeju un paeksperimentē arī Tu ar ēnām!

Kultūra un Izklaide