Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Ērģemieši uz pagastiem ved joku lugu

Šonedēļ viesizrādēs ar jaunāko iestudējumu, Aivara Bankas joku lugu "Kredīts" dosies Ērģemes pagasta dramatiskais kolektīvs.

 

Sestdien, 24. oktobrī, pulksten 18.00 viņi uzstāsies Vijciema tautas namā, bet svētdien, 25. oktobrī, pulksten 13.00 - Variņu tautas namā."Laime bija tik tuvu, bet pietrūka naudas," - tāds ir ērģemiešu iestudētās lugas moto. Izrādē darbība notiek ikdienišķā lauku sētā, kurā sākusi saimniekot uzņēmīga ģimene.

 

Tagad tā kļuvusi par mūsdienu lauksaimniecības upuri un saskaras ar ierēdņu alkatību, kvalitatīva darbaspēka trūkumu un alkohola nodarīto postu. Tomēr izrādes varoņi caur smiekliem un jokiem cenšas saskatīt labo, kas vēl ir palicis un ko vēl katrs pats spēj paveikt.

Kolektīva režisore, Turnas tautas nama vadītāja Līga Krama secina, ka luga sasaucas ar mūsdienās laukos notiekošo. "Kopumā tas ir jautrs gabals ar diezgan pikantiem jokiem. Publika uzņem izrādi labi, cik nu to skatītāju ir. Cilvēki nāk maz," atzīst L. Krama.

Lugu "Kredīts" Ērģemes pagasta kolektīvs jau rādījis Turnā, Kārķos, Matīšos un Burtniekos. L. Krama priecājas par uzaicinājumu uzstāties Variņos un Vijciemā, jo kolektīvam tā ir izdevība vēlreiz iziet uz skatuves.

Variņu tautas nama vadītājai Lolitai Balodei labs iespaids par Ērģemes pagasta dramatisko kolektīvu radās jau pēc tā pirmās uzstāšanās Variņos pirms dažiem gadiem. "Gribas, lai mūsu pagasta ļaudis redz, kas notiek citos pagastos un kādi tur ir pašdarbības kolektīvi," saka L. Balode.

Nākamajā reizē, 7. novembrī, Variņu tautas namā gan ieradīsies viesmākslinieki. Pulksten 17.00 sāksies jautrs koncerts un izrāde, kurā uzstāsies Jānis Jarāns vai Imants Strads, Dainis Porgants, Nikolā Roldāns, Indra Burkovska, Zane Daudziņa un grupa "Baltie lāči". Biļetes var pieteikt un iegādāties jau tagad.

Kultūra un Izklaide