Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Ēvelē ir kopa, kurā vārdi “krīze” un “depresija” ir aizliegti

Ieejot Ēveles pagastnamā, šķiet, ka Lieldienas jau sākušās. Vienā no telpām mirdz visas pavasara krāsas, kuru vidū īpaši izceļas dzeltenā, sārtā un zaļā.

 

Tādu krāsainu svētku sveicienu pagasta iedzīvotājiem sagatavojušas ciemata rokdarbnieces, svētkiem par godu atklājot savu darbu izstādi. Vienlaikus izstāde ir arī pirmais lielākais šogad pagastā izveidotās rokdarbnieču kopas paveiktā rādītājs. Viena no kopas vadītājām Aija Skrastiņa stāsta, ka ideja par šādu pulciņa izveidošanu viņā briedusi jau sen.

 

 

Ieceri viņa sākusi īstenot janvāra beigās. "Tāda pati ideja bija vēl lauku attīstības speciālistei Aelitai Punkstiņai. Gada pirmajā mēnesī pārrunājām šo lietu, uzaicinājām piebiedroties arī citas sievietes un 28. janvārī sanācām kopā, lai lemtu, ko darīsim. Tagad abas ar Aelitu vadām izveidoto interešu kopu," stāsta A. Skrastiņa.

 

Sākumā rokdarbus darināja astoņas kopas dalībnieces, bet nu jau viņu ir vairāk nekā desmit. A. Skrastiņa saka, ka nostrādājuši klusie telefoni. Pirmās dalībnieces par savu darbošanos pastāstījušas savām paziņām un arī tās ieinteresējušās. "Rindas turpina augt. Kopā sanākam katru otro trešdienu.

 

 

Īpaši daudz interesentu bija, kad mācījāmies filcēšanu. Tad mūs bija apmēram 16. Daudz sievu bija arī uz floristikas nodarbībām. Ziemā laukos īpaši daudz nav ko darīt, bet vakari ir gari. Tādēļ arī izlēmām, ka šo laiku vajag pavadīt interesanti un patīkami. Sākotnējā doma bija cilvēkus izraut no ierastās vides, vienlaikus arī no apātijas un depresijas.

 

 

Televizora skatīšanās nav tas labākais laika kavēklis. Tas neatbrīvo no ikdienas stresa, jo nereti dzirdētās ziņas rada tikai satraukumu. Rokdarbi palīdz aizmirst rūpes un ļauj kaut vienu vakaru relaksēties un atbrīvoties no dzīves problēmām. Te, mūsu vidū, tādi vārdi kā "depresija" un "krīze" nepastāv" stāsta A. Skrastiņa.

 

Interešu kopā apgūst dažādus rokdarbu veidus. "Filcēšanu un floristiku jau pieminēju. Vēl adām un tamborējam. Izstādē var apskatīt arī mūsu pirmo kopdarbu - musturdeķi. Tas izveidots no tamborētiem un izadītiem dažādu krāsu gabaliņiem," saka A. Skrastiņa.Viņa novērojusi, ka gandrīz visi pagasta iedzīvotāji, kuri ierodas darīšanās pašvaldībā, neaiziet projām, neapskatījušies izstādi.

 

 

Kopās dalībnieces nolēmušas izstādes rīkot arī turpmāk. Pie Ēveles rokdarbniecēm ir viesojusies arī Tautas lietišķās mākslas studijas "Saulīte" vadītāja Inese Pētersone. Viņa palīdzējusi rokdarbniecēm apgūt filcēšanu. "Saulītes" vadītāja ir ļoti iepriecināta par Ēveles rokdarbniecēm.

 

 

"Mani gandarī tas, ka šajā grūtajā laikā vairākas sievietes atradušas iespēju nodarboties ar skaistuma radīšanu. Turklāt viņas grib apgūt arvien kaut ko jaunu. Nesen dažas rokdarbnieces bija iedomājušās, ka noteikti jāiemācās strādāt pie stellēm. Tagad tās tur ir. Es palīdzēju stelles uzstādīt un pamācīju, kā ar tām darboties," saka I. Pētersone.

 

Kopas dalībnieču darbošanos atzinīgi vērtē arī Ēveles pagasta padomes priekšsēdētāja Inese Gaumane. "Tagad ir saspringts laiks. Cilvēkiem nav viegli atrast darbu, ir neziņa par rītdienu. Šāda kopā pulcēšanās un darbošanās palīdz vieglāk pārlaist krīzes laiku, neļauj krist pesimismā, un es varu šīm sievām novēlēt tikai veiksmi turpmākajā darbā," savu viedokli izsaka I. Gaumane.

 

A. Skrastiņa stāsta, ka aušanas apgūšana ieinteresējusi arī vairākas skolnieces. "Mūsu rokdarbnieču lielākā daļa labākajā gadījumā bērnībā bija skatījušās, kā mamma auž. Tagad esam nolēmušas pašas to iemācīties," apliecina A. Skrastiņa.

 

Ar izveidoto interešu kopu ēvelietes negrib samierināties. A. Skrastiņa atklāj, ka viņas nolēmušas rakstīt projektu, lai izveidotu nevalstisko organizāciju un turpmāk varētu vēl aktīvāk darboties.

Kultūra un Izklaide