Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Ēvelē jau desmito gadu pēc kārtas svinēs pagasta svētkus

Otrdienas pēcpusdienā, ieripinot ar mašīnu sakoptajā Ēveles muižas parka teritorijā, pagasta dzīves organizatori Andu Jukāmi ieraugām pie griestiem jaunajā izstāžu zālē muižas klētī.

Anda stāsta, ka tikko atbraukusi no Valmieras, kur pasūtinājusi fotogrāfijas, kas uzņemtas iepriekšējos deviņos pagasta svētkos. Apskatot bildes, svētku apmeklētāji varēs gremdēties atmiņās un atcerēties aizgājušo gadu notikumus.

Neviens nekurnSvētku idejas autore ir bijusī pagasta padomes priekšsēdētāja un tagadējā Burtnieku novada deputāte Inese Gaumane. Anda uzskata, ka tie ēveliešiem tik ļoti iet pie sirds, ka būtu bijis grēka darbs šo izloloto ideju atstāt aizmirstībā un neturpināt šo skaisto pagasta tradīciju. Par to, ka svētkus gaida lieli un mazi, Anda ir simtprocentīgi pārliecināta. Neviens īpaši nav kurnējis, ka no pagasta centra līdz svētku norises vietai - Ēveles muižas parkam -, kur atrodas estrāde un muižas klēts, jāmēro gandrīz trīs kilometrus garš ceļš.

Katru gadu svētkos ir kāda nozīmīga "rozīnīte". Pērn ēvelieši atklāja jaunu koka tiltiņu, šogad - muižas klēts atjaunotais kreisais spārns, kur būs izstāžu zāle. Tai ir atjaunota vēsturiskā koka grīda, ierīkota ventilācija un īpašs apgaismojums. Anda gan novērojusi, ka telpā tomēr ir problēmas ar ventilāciju, jo uz sienām parādījies lieks mitrums. Lai gan viņa regulāri vēdina telpas, tomēr tas īpaši nelīdz, tāpēc steidzīgi ir jādomā par ventilācijas pārbūvi. Tomēr atjaunotā telpa ar vēsturisku "smaržu un garšu" ir neatsverams pluss pagasta kultūras dzīves organizēšanā. Anda priecājas, ka jūlija beigās klēts priekšā Kārķu pagasta dramatiskais teātris izrādījis lugu. Izrāde bijusi kupli apmeklēta, jo skatītājiem bezmaz vai aptrūkušās sēdvietas. Atjaunotā telpa noder arī reizēs, kad nepieciešams pacienāt atbraukušos viesus vai arī māksliniekiem saposties saviem priekšnesumiem.

Svētkos visas dienas garumā ir paredzētas sportiskas aktivitātes visām paaudzēm, bet tie, kuri nevēlēsies, piemēram, piedalīties jautrajās stafetēs vai vistālāk aizmest lielo zābaku, varēs darboties radošajā studijā. Ēveles pamatskolas direktores Ilzes Caras vadībā būs iespēja radīt interesantas lietas - filca atslēgu piekariņus. Tāpat svētki nenotiktu bez vietējo sponsoru atbalsta. Anda paldies saka vietējam veikalam "Livonija AT" (veikala vadītāja Ina Smirnova) un kokapstrādes uzņēmumam (vadītājs Anatolijs Repins).

Jāpaņem rokās izkaptsPagasta svētku oficiālajā daļā paredzēts apbalvot sakoptāko māju saimniekus. Lai gan balvas Ēvelē nav īpaši lielas, kā tas ir citos novados, jo dažviet dāvina pat dāvanu kartes dārza tehnikas vai stādu un augu iegādei, tomēr ar katru gadu pieaug iedzīvotāju vēlme izdaiļot savas dzīvesvietas pagalmu un apkārtni. Diemžēl Ēvelē esot arī pa sētai, kura būtu pelnījusi "Pagasta dadzis" titulu. Anda piekrīt apgalvojumam, ka viena darvas pile var sabojāt veselu mucu ar medu, tāpēc aicina visus ēveliešus paņemt rokās kaut izkapti un appļaut savu pagalmu un mazdārziņu apkārtni. Anda vēl nevarēja nosaukt sakoptāko māju īpašniekus, jo vērtēšana turpināsies vēl visu šo nedēļu. "Ziemeļlatvija" apņēmusies kādos no nākamajiem numuriem iepazīstināt ar čaklākajiem ēveliešiem un lūgt viņiem pastāstīt par to, kāpēc ir vajadzība kopt un izdaiļot savu sētu.

Svētku norisePiektdien

  • pulksten 18.30 - skolas sporta zālē notiks "Nopietnais basketbols un volejbols"
  • pulksten 22 - pagasta centrā - nakts orientēšanās

Sestdien Ēveles muižas parkā

  • no pulksten 9.30 - tirdziņš "Izvēlies Ēveles preci!"
  • pulksten 10 - svētku un fotoizstādes "Ēveles pagasta svētkiem - 10" atklāšana
  • pulksten 10.30 - jautras un sportiskas aktivitātes visai ģimenei
  • pulksten 20 - koncerts "No vasaras uz rudeni" un konkursa par pagasta sakoptāko sētu noslēgums. Koncertā piedalās mākslinieki no Jērcēniem un Limbažiem.
  • Pulksten 22 - zaļumballe, kurā spēlēs grupa "Ceļavējš" (Gulbene). No pulksten 11 muižas parkā darbosies bufete.

Kultūra un Izklaide