Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Festivāls „BILDES 2011” turpinās ar jauno grupu un „BILŽU” veterānu koncertu 3

Jau 10. gadu pēc kārtas mūzikas un mākslas festivāla „BILDES" programmā iekļauts arī jauno grupu un „BILŽU" veterānu kopprojektu koncerts, kam raksturīgi radoši un izdomas bagāti jauno un pieredzējušo mūziķu kopīgi veidoti priekšnesumi. Šis koncerts būs klausāms 27. oktobrī plkst. 19.00 Rīgas Kongresu namā, informē festivāla rīkotājs „BILŽU BIROJS".

Kā ierasts, šajā koncertā jaunie mūziķi izpilda divas dziesmas. Viena no tām ir jauno izpildītāju oriģināldziesma, taču otra - jaunā aranžējumā veidota kāda „BILŽU" veterāna dziesma, ar ko kopā tā tiek arī izpildīta. 

 

Grupas „re:public" solists Jānis Rībens, uz kuru (kopā ar grupu) var attiecināt zīmīgo teicienu „dzimis „BILDĒS"", pirmoreiz festivālā uzstājās 2002. gadā kopā ar Aigaru Voitišķi un Ingu Ulmani. Šogad mākslinieks kā veterāns festivāla jauno grupu un „BILDĒS" sevi jau apliecinājušo mūziķu koncertā piedalīsies kopā ar melodiskā indie poproka grupu „Gella". J. Rībens savu pirmo uzstāšanos festivālā raksturo kā grupas „re:public" ugunskristības: „Tā bija ļoti nopietna uzstāšanās ar prasīgu un cienījamu publiku.

 

Būtībā „BILŽU" jauno grupu koncerts mūziķiem sniedz iespēju prezentēt sevi un savas muzikālās idejas plašai auditorijai. Turklāt, zināšanas, ko gūsti muzicējot ar kādu jau pieredzējuši mākslinieku, ir neatsverama vērtība." J. Rībens atzīst, ka, strādājot ar grupu „Gella", viņam rodas lieliska iespēja pavērot no malas to, ko pats reiz ir mācījies, lai muzikāli attīstītos un gūtu panākumus. „Mēģinājumi ir radoša spara pilni, tāpēc priekšnesums koncertā sagādās jauku pārsteigumu," uzskata J. Rībens.  

 

Savukārt Normunds Rutulis, kurš festivālā uzstājies ar tādiem kolektīviem kā „Zvaigžņu zagļi" (1991), „Black Jack" (1993), „Excess" (1997) un vēlākos gados bijis kārtīgs darba audzinātājs jaunajām grupām „Medo" un „Into One", šogad priecēs klausītājus, veidojot kopīgu priekšnesumu ar Māri Grigali un šovā „OKartes skatuve" popularitāti guvušo apvienību T-Band. N. Rutulis atklāj, ka ar jauniešiem vienmēr ir patīkami uzstāties: „Tā ir jauna pieredze arī man, jo „jaunajiem" piemīt pavisam cita domāšana un muzikālās pasaules uztvere." Mūziķis stāsta, ka savas karjeras pirmsākumos arī viņa mērķis bija uzstāties „BILDĒS": „Tas bija viens no tā laika populārākajiem un prestižākajiem festivāliem. Tiesa, jāatzīst, ka pirmie koncerti (tostarp ar grupu „Excess") bija pozitīvā nozīmē ļoti smieklīgi - tā laika uzstāšanās saistās ar jauneklīgu biklumu un lepnumu par to, ka esi uz skatuves." N. Rutulis atklāj, ka šogad festivālā kopprojekta ietvaros izpildīs dziesmu, ko 1997. gadā M. Grigalis uzrakstīja kā īpašu veltījumu „BILDĒM". „Šo dziesmu kopš tiem laikiem vairs neesmu dziedājis, tāpēc gaidāmā uzstāšanās ar M. Grigali un enerģisko T-Band, manuprāt, būs divtik interesanta un emocijām piestrāvota," tā N. Rutulis. 

 

Turpretī  grupas „Double Faced Eels" (DFE) solists Mārtiņš Gailītis jeb Marka, kurš sevi ar grupu veiksmīgi pieteica „BILDĒS" 2004. gadā, uzstājoties kopā ar Olgu Rajecku, šogad kā veterāns sagatavojis priekšnesumu ar jauneklīgo pankroka apvienību „The Afternoon". Marka uzskata, ka jauno grupu un veterānu koncerta koncepcija ir labi pārdomāta, jo jaunajiem mūziķiem tiek dota iespēja sastrādāties ar māksliniekiem, kuri jau kādu laiku ir „lauzuši skatuves dēļus".

 

Markam pirmā uzstāšanās „BILDĒS" saistās ar lielu atbildības nastu, jo priekšnesuma formāts - divas dziesmas - viņaprāt, liek sagatavoties īpaši rūpīgi. Viņš stāsta, ka šogad pats ironiskā kārtā kļuvis par veterānu un atzīst, ka ar grupu „The Afternoon" ir viegli strādāt, jo DFE un „The Afternoon" daiļrades stils ir līdzīgs. „Ļoti priecē novērojums, ka visi grupas puiši ir uz viena viļņa - visiem acis spīd. Galvenais - turpināt mūzikā saglabāt šo jaunības enerģiju, tad sekos arī lielāki panākumi," domā Marka. 

Jauno grupu un „BILŽU" veterānu kopprojektu koncertā uzstāsies arī Akmeņi & Guntis Veits, Ar Basām Kājām & Marts Kristiāns Kalniņš, BILDE & Liene Šomase, Blacksmith & Ieva Akuratere, CanZone & Kaža, Galaxy Bosons & Gustavo, H.E.D.A.K.E & Guntars Mucenieks, The Highway & Lauris Valters, Kailā Patiesība & Rolands Ūdris, Karmafree & OZOLS, Mad Dry & Jānis Stībelis, Mākoņstūmēji & Zigfrīds Muktupāvels, Miglas asni & Juris Kaukulis, The Next Ones & Artis Dvarionas, STRONG MINT & Gundars Rullis, Varavīksnes stallis & Fredis, WILDBORN & Normunds Pauniņš, Pingvīnu Cirx & Kārlis Auzāns

 

Koncertu vadīs Andris Freidenfelds. 

Ar visu festivāla „BILDES 2011" programmu un šī koncerta jauno grupu aprakstiem varat iepazīties festivāla mājas lapā www.bildes.lv

„BILŽU" izstāde „Mandalas" būs apskatāma no 6. līdz 25. oktobrim t/c „SPICE HOME", kā arī Rīgas Kongresu namā festivāla koncertu laikā.

Komentāri 3

Andris

Kāpēc Mākoņstūmēji & Zigfrīds Muktupāvels nav izcelti ar sarkanu? Mūsu novada grupa kā nekā...

pirms 8 gadiem, 2011.10.24 11:43

...

Raksta autore - Tija Auzina drosi vien izcela pec citiem kriterijiem.

pirms 8 gadiem, 2011.10.24 12:54

Andris

Nu, tā i' gan viena, šitā izcelt pēc citiem kritērijiem! :)

pirms 8 gadiem, 2011.10.25 08:58

Kultūra un Izklaide