Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Filmu parādē Etno-Baltica kinoteātrī K-Suns 8., 10. un 11. jūlijā būs skatāmas unikālas un līdz šim nerādītas filmas.

Filmu parāde Etno-Baltica ir pirmais XXII Starptautiskā folkloras festivāla BALTICA 2009 pasākums, kas aizsāk jaunu tradīciju - mūsu tautas vēstures un folkloras mantojuma atspoguļošanu festivāla ietvaros.

 

Katrs uzņemtais materiāls - tā jau ir pagātne. Tomēr bez pagātnes nav ne šodienas, ne nākotnes.

Filmu parādē Etno-Baltica apkopotas filmas, kas uzņemtas no 1931. - 1989. gadam. Īpaša uzmanība būtu jāpievērš:

 

Filmai „Kāzas Nīcā", kas līdz šim nav nekur demonstrēta. Faktiski tā nav gatava filma, bet tās materiāls, kāds tas saglabājies arhīvā.

 

1935.g. uzņemtā Aleksandra Rusteiķa filma „Dzimtene sauc" („Kāzas Alsungā"), kur galvenās lomas spēlē Mirdza Zīlava un Kārlis Pabriks. Šī filma ir unikāla arī ar to, ka tā ir vienīgā filma Eiropā, kurai Alsungā ir izveidota tūristu taka - pa filmas uzņemšanas vietām. Šajās dienās būs skatāmas arī Andra Slapiņa filmas „Latviešu folklora", kā arī filma „Līvu dziesmas", un 1989.g.uzņemtā Andra Feldmaņa filma „No kurienes tu nāc" - kas stāsta par Venspils rajona Lūžņas ciema iedzīvotājiem un to parašām.

 

Būs skatāmi arī unikāli materiāli no Lielbārža ekspedīcijām latviešu ciemos Sibīrijā, kā arī unikāla 1975.g. Ingvara Leiša filma par latviešu Lejas Bulānu ciema iedzīvotājiem, kuru filmas autors ir uzņēmis stagnācijas laika saspringtākajā brīdī.

 

 

Šodien, 08.07.2009, plkst. 17:00-20:30, filmu parādes pirmizrādē būs iespēja iepazīties ar atmiņu stāstiem un video materiāliem par pirmo starptautisko festivālu Latvijā - Baltica 1988, kad pēc ilgiem gadiem pirmo reizi tika pacelti Latvijas, Lietuvas un Igaunijas valsts karogi, dodot vienu no būtiskākajiem impulsiem tālākajai notikumu attīstībai - Trešās atmodas Dziesmotajai revolūcijai.

 

Būs skatāma arī Aivara Freimaņa filma „Lībiešu mēles liegā ieskanēšanās nedēļu pirms pasaules gala", Andra Slapiņa filma „Līvu dziesmas" un Rodrigo Rikarda uzņemtā filma „Dzīvās pasakas", kurā vērojami folkloras draugu kopas Skandinieki dalībnieki kopas sākuma gados.

 

 

Piektdien, 10.07.2009, plkst. 17:00-20:30, iesāksies ar suitu programmu, kad par viņu tradīcijām varēs uzzināt gan no video materiāliem, gan pašu Suitu sievu dziesmām un stāstiem. Būs skatāma arī 1935.g. uzņemtā Aleksandra Rusteiķa filma „Dzimtene sauc" („Kāzas Alsungā") un Lielbārža filmu programma par Sibīrijas latviešiem.

 

 

Sestdien, 11.07.2009, plkst. 17:00-20:30, varēs noskatīties Andra Slapiņa filmu „Latviešu Folklora, 1989.g.uzņemto Andra Feldmaņa filmu „No kurienes tu nāc,1974.g. uzņemto filmu par padomju kāzu tradīcijām laukos un Ingvara Leiša filmu par Sibīrijas latviešiem.

Visas filmu parādes Etno- Baltica filmas būs iespējams skatīties bez maksas!

Kultūra un Izklaide