Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Folkloristi ar vienotību un stiprumu

No starptautiskā folkloras festivāla "Baltica 2009" ar vēl nesakārtotiem iespaidiem un bilžu kolekcijām ir atgriezušies abi Valkas novada kolektīvi - dziesmu draugu kopa "Nāburgi" un folkloras deju kopa "Sudmaliņas".

 

"Iespaidi ir divējādi. Bija bažas par festivāla organizēšanas aspektiem saistībā ar novadu reorganizāciju. Ne visi zināja, kas kuram jādara, taču kopumā festivāla norises nebija traucētas," uzskata "Sudmaliņu" vadītāja Skaidra Smeltere. Visvairāk viņa priecājas par folkloristu lielo vienotību un saprašanos, kāda tā bija 90. gadu sākumā, kad folkloristus dienas gaismā izcēla Dainis Stalts.

 

"Sudmaliņām" emocionālākie brīži bija gājiens, svētku atklāšana pie Brīvības pieminekļa, kur svētku dalībniekus uzrunāja eksprezidente Vaira Vīķe-Freiberga. "Mums kā folkloristiem - dancotājiem visjaukākās bija arī neformālās satikšanās, tuvināšanās un iepazīšanās ar citiem dancotājiem. Parasti tas notika danču vakaros," stāsta S. Smeltere.

 

 

 Folkloristu brīvo un patieso dabu varēja vērot lieliskajā stāstnieku krodziņā "Cepuri nost!", kur ikviens varēja izpausties un izpriecāties. "Tur cits citu stiprinājām garā un, iespējams, tas pašlaik mums ir visnepieciešamākais. Viss, ko paspējām izdarīt, bija gana labi," smaida folkloriste.

 

 

Dažbrīd bijis grūti aptvert, kā visas norises varēja izturēt fiziski, taču, ja nestāvi malā un ieej notikumu ritmā, viss šķiet pašsaprotami. Lielākais pārbaudījums bijis ar lietu koncertā Jelgavā, taču, redzot folkloristu vienotību un stiprumu, tas itin ātri apstājies.

 

"Man ir patikuši visi šie "Baltica" festivāli, un arī ar šo esmu ļoti apmierināta. Tiesa, krīze iesita pa cilvēku maciņiem, tāpēc daudzi nevarēja atļauties nopirkt interesantus suvenīrus vai, piemēram, baltu kreklu," uzskata "Nāburgu" vadītāja Mārīte Meļķe. Viņas vadītā kopa festivālā aizvadīja trīs dienas - divas Rīgā un vienu Jelgavā.

 

 

Jautāta par spilgtākajiem iespaidiem, viņa min amatnieku tirgu Vērmanes dārzā, dalībnieku gājienu un kopu vadītāju pieņemšanu pie Valsts prezidenta, kur viņš sacījis ļoti emocionālu uzrunu. Abu kolektīvu vadītājas slavē novada domes atbalstu, jo viss bijis vislabākajā kārtībā.

 

"Nāburgiem" šī sezona ir beigusies. Diemžēl grupu pamet Rūta un Kristaps, tāpēc nepieciešami jauni spēki, kas var spēlēt vijoli un akordeonu. Gaidīti visi, kam kopas 21. darba gadā sirdij tuva ziņģe. Nākamajā sezonā viens no pievilcīgākajiem būs brauciens uz festivālu Izraēlā.

Kultūra un Izklaide