Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Folkloristi pārstāvēs Latviju Igaunijā

Šīs nedēļas nogalē no 14. līdz 17. jūlijam Valkas kultūras nama folkloras kopa "Sudmaliņas" sniegs koncertus starptautiskā folkloras festivālā "Uma Pure" Igaunijas pilsētā Veru.

Pavisam festivālā piedalīsies 12 valstu folkloristi - pa vienam kolektīvam no katras valsts, vien igauņiem ir četras kopas. "Sudmaliņas" pārstāv Latviju. Organizatori no latviešiem gaida vairākas programmas, kuras izrādāmas gan pilsētas centra parkos, gan arī kādā no Veru pagastiem.

Visvairāk uzmanības šajā festivālā būs veltīts nacionālajām vērtībām. Igauņi dižosies ar savām amatu prasmēm, daiļamatniecību, saktām un rotām, kas nēsājamas pie tautas tērpa, un citām tradicionālajām vērtībām. Neizpaliks nacionālie ēdieni, dejas, dziesmas un mūzika. Jo īpaši lepni mūsu kaimiņi izceļas ar prasmi pielietot aizmirstus un mazāk pazīstamus mūzikas instrumentus, piemēram, cītarkokli, mandolīnu, garmošku.

Arī katra viesu kopa rādīs savas nacionālās lietas. "Mēs ņemsim līdzi tautas lietišķās mākslas studijas "Saulīte" darinājumus. Kā nacionālo ēdienu piedāvāsim rupjmaizi ar kaņepju sviestu," stāsta folkloras kopas vadītāja Skaidra Smeltere. Viņa ir pārliecināta, ka svētku programma būs plaša un interesanta.

Kultūra un Izklaide