Fotoreportāža: Metālistiem savi Dziesmu svētki 10

Blome aizvadītās nedēļas nogalē pārtapa par smagās mūzikas mīļotāju galvaspilsētu. "Metalshow.lv Open Air" bija gada grandiozākais smagās mūzikas festivāls Latvijā, kurā uzstājās ievērojamas un dārgas grupas.

 

"Metalshow.lv" uz Blomi atveda daudz panku un metālistu nevien no Latvijas, bet arī kaimiņu valstīm. Lietuviešu un igauņu karogi telšu pilsētiņā liecināja par kaimiņu valsts fanu klātbūtni. Kamēr vieni izbaudīja iemīļoto mūziķu uzstāšanos festivāla teritorijā, otri telšu pilsētiņā izklaidējās uz nebēdu.

 

"Ārzemēs šādi brīvdabas pasākumi notiek jau sen. Tomēr tas ir daudz sarežģītāk, nekā noorganizēt koncertu klubā. 12 gadus organizējot koncertus klubos, sadūšojāmies uz brīvdabas pasākumu," tā par ceturto "Metalshow.lv" saka tā organizators Valdis Bērzvads.

 

Organizators apstiprina, ka šogad festivāls bija krietni apmeklētāks nekā pērn, tomēr izpārdoto biļešu skaits vēl nav zināms.

 

"Skarbi, bet ņemot vērā šā brīža ekonomisko situāciju valstī, visdrīzāk pasākums ir ar zaudējumiem. Laikam drusku pārcentāmies ar grupu izvēli," secina V. Bērzvads.Smagās mūzikas cienītājus šogad priecēja leģendārie angļu pankrokeri "The Exploited" un pasaules ekstrēmā grupa "Cradle of Filth".

 

"Ar katru gadu pasākums paliek aizvien grandiozāks. Šogad uzstājās divas pasaules klases grupas, arī vietējie nebija sliktāki. Piemēram, "Skyforger" vienīgā uzstāšanās bija pie mums," festivālu vērtē smagās mūzikas cienītājs Kaspars Līcītis.

 

Viņš piebilst - jo dārgākas biļetes, jo pieklājīgāka publika.

 

"Sabiedrība sastāv no dažādiem slāņiem un interešu grupām, katrai ir vajadzīga sava izpausme. Metālisti ir vieni no tiem. Man nav bailes no šīs publikas, jo tas ir mans darbs. Nekļūdījos, jo publika ir normāla, protams, ar izņēmumiem," saka festivāla koordinatore Anita Bērziņa.

 

Tieši viņa pirms četriem gadiem uzlika šo pārbaudījumu - pirmo reizi Latvijā ko tādu atļaut rīkot. "Šo mūziku var pieņemt vai nepieņemt, bet viņai ir sava niša pasaules kultūrā. Tā mazliet atgādina jaunību, kad protestēja pret dažādām kustībām," uzskata A. Bērziņa.

 

Blomēniete Ilze Briede priecājas, ka tādā mazā ciematā notiek tik grandiozi pasākumi. "Pie mums bija iemaldījušies liepājnieki, kuri uz festivālu ieradušies pēdējā mirklī. Uzzinājuši, ka pasaules slavenas grupas spēlēs kaut kādā pagastā, sākumā tam neticējuši," saka blakus estrādei esošo māju saimniece.

 

Smiltenietis Mareks Grundejs uz festivālu aizbraucis, lai kliedētu garlaicību. "Aizbraucu draugam līdzi, kaut arī smagā mūzika neiet pie sirds. Mazliet jocīgi un nepierasti. Otrreiz uz tādu festivālu nebrauktu," secina Mareks.

 

Diemžēl vēl nav zināms, vai nākamgad festivāls notiks Valkas rajonā. "Cenas palielinās it visam, tāpēc mēs izskatīsim visus piedāvājumus. Tomēr tuvākos mēnešus par to nedomāsim - atpūtīsimies," saka "Metalshow.lv" organizators.

Komentāri 10

nez ko ar šīm bildēm grib pateikt raksta autore(runa ir par tiem kritušajiem un atkritumu kalniem).
man piemēram neintresē kurš tur bij piedzēries u.t.t.
vai,tad nevar kaut ko labāku sabildēt?

pirms 13 gadiem, 2008.07.15 10:08

skidrs

Tāpēc, ka tie atkritumu kalni pie viena arī atspoguļo daudzu (bet ne visu) šī mūzikas stila fanu attieksmi pret dzīvi un vidi...Ne kāds pārsteigums taču tas nav. Filozofija tā teikt.

pirms 13 gadiem, 2008.07.15 11:32

iedzīvotājs

man radās tas pats jautājums vai pasākums bijs metālistiem vai vides inpektoriem!!!???

par zilvers ieliek normālākas bildes!!!!

ja piekrītu arī tam , ka ši pasākuma apmeklētāji ir ar šadu attieksmi pret dzīvi, bet pasākums taču netika vēsrts uz atkritumiem bet gan vairāk uz mūzikas izpildītājiem !!!!

tad jau vajadzēja veidot atsevišķu rakstu par to kas paliek pāri pēc pasākumiem!!!

bet raksata nosaukums jau vēsta vien par to kam vajadzētu būt rakstītam un kādām vajadzētu būt bildēm ( šajā gadījumā)!!!!

pirms 13 gadiem, 2008.07.15 11:56

mieramika

Ko var ņemties! No 24 bildēm vienā ir miskaste! Cūka allaž atradīs, kur izvārtīties! Skatieties uz dzīvi pozitīvāk, tad negribēsies visu laiku apriet citus!

pirms 13 gadiem, 2008.07.15 14:50

neMetālists

Nu bāc, parādied kaut vienu masu pasākumu, aiz kura nepaliek atkritumu kaudzes???

pirms 13 gadiem, 2008.07.15 17:09

LienLiene

kas gan s.sinka ir par korespondenti, kas pati no mūzikas neko nejēdz, tad jau jāraksta un jābildē kaut ko sekundāru... ziemeļlatvijai gadījumā nevajag kādu mūzikas lietās zinošāku cilvēku un ar plašāku žanra diapazona pazinēju?... (šis ir piedāvājums!)

pirms 13 gadiem, 2008.07.21 20:36

LienLiene

starp citu, festivālu paši apmeklētāji, palasot forumus, vērtējuši kā līdz šim no pērnajiem visveiksmīgāko. un iesaku paskatīties un pabaudīt, kā vedot fotoreportāžu kaut vai portālā easyget.lv
runājot par forumiem, var palasīt truemetal.lv

pirms 13 gadiem, 2008.07.21 20:54

OzolaS

Paldies par piedāvājumu, LienLiene!Tomēr Jums ir nedaudz neprecīzs priekšstats par to, kā top ziņa. Žurnālists uzklausa viedokļus un tos atspoguļo lasītājiem. Tas ir ļoti vienkāršs skaidrojums.Tātad ziņa satur to informāciju, kuru sniedz intervējamais cilvēks.
Jūsu piedāvājums skaidrot jautājumus no plaša mūzikas žanru diapazona pazinējas pozīcijas lieti noderētu mūsu portāla blogu sadaļā.Šeit ir visas iespējas izpausties, diskutēt ar portāla apmeklētājiem un paplašināt viņu redzes loku. Iepazīstieties ar blogu veidošanas noteikumiem, un gaidām mūsu pulciņā!Ja rodas kādi neskaidri jautājumi, labprāt atbildēsim telefoniski. Redakcijas darbinieku tālruņu numuri atrodami kontaktu sadaļā.

pirms 13 gadiem, 2008.07.21 21:25

Kultūra un Izklaide