Fotoreportāža: Smiltenē “Preilenītes” pirmizrādē smiekli kompensē lietusgāzi 11

Šodien Smiltenē pirmizrādi piedzīvoja Smiltenes Tautas teātra jaunākais iestudējums - Jukuma Paleviča joku luga "Preilenīte" divos cēlienos ar dziesmām un dančiem.

 

Pirmo reizi pilsētā teātri rādīja Parka viesnīcas "Brūzis" teritorijā. Senā mūra ēka izrādes laikā pārtapa par Vāveres krogu.

 

Visi apvaicātie skatītāji vietas izvēli atzīst par labu. "Ja izrāde notiktu kultūras namā vai Jāņu kalnā, tas nebūtu tas. Var dekorācijas taisīt, taču tās ir mākslīgas. Taču te ir īstais brūzis. Kur vēl preilenīte varētu izkāpt pa logu?" priecājas skatītāja Dzintra Veldre. Izrāde viņai likusi smieties, smaidīt un aizmirst par ikdienas negācijām.

 

Izrādi iestudējis režisors Agris Māsēns. "Mūsdienās, kad visapkārt valda varmācība un nežēlība, krasa sociālā noslāņošanās, gribējās pārgalvīgu, jautru atpūtas gabalu, kurā var gan pasmieties, gan arī padomāt par mūsu tautas censoņiem un "tautiskajām izkārtnēm". Arī par to, ka mēs katrs vēlamies redzēt savus bērnus laimīgus, bet vai šīs laimes vārdā mēs viņus bieži neizaudzinām par preilenītēm? Un vai mīlestību var pirkt ar viltu?" aizdomāties rosina režisors.

 

Izrādē "Preilenīte" lomās iejutušies Smiltenes Tautas teātra aktieri: Maija Jančevska, Pēteris Jekums, Lolita Plūme, Dagmāra Leja, Gita Skadiņa, Kaspars Brūvelis, Gatis Klūga, Pēteris Griezāns, Māris Gāters, Elīna Griezāne, Ruta Janava, Tālis Janavs, Evita Bormane, Jānis Bormanis, Andrejs Leja. Skaisto tērpu māksliniece - Anda Baltgalve.

 

Uz pirmizrādi ieradās daudz skatītāju - ne tikai smiltenieši, bet arī apkārtējo pagastu un kaimiņu pilsētas Strenču iedzīvotāji.

 

"Fantastiska izrāde. Ļoti patika viss - tērpi, mūzika, dejas, kustības," režisora un kolēģu veikumu slavē bijusī Smiltenes teātra aktrise Ieva Klāva - Bunga. Kaut arī pirmajā cēlienā uznāca pamatīga lietusgāze, tā nemazināja aktieru aizrautīgo spēli.

Komentāri 11

turks

Bungai jau viss liekas skaists, it sevišķi pēc mūmināšanas govs ādā.

pirms 13 gadiem, 2008.06.23 20:30

Inta

Vai turks pats bija izrādē? Es biju un man arī ļoti patika, kāpēc vajag ironizēt?

pirms 13 gadiem, 2008.06.25 11:40

Aktieris

Turks, tāds piedzimst un tāds arī nomirst....
Nav nozīmes viņu skolot, nav zāļu pret tādām kaitēm...

pirms 13 gadiem, 2008.06.25 13:58

turks

Vai Jūs Piena balvā pirms dažiem gadiem to govi redzējāt? Kā tas iet kopā ar izcili skaisto un ļoti vajadzīgi cēlo aktiera ''profesiju''?

pirms 13 gadiem, 2008.06.26 07:52

.

turk..
1) ta bij` tikai intervija un vinja iztreica savu viedokli, un tas ir tikai normāli, ja tavējais ir savādāks .. mēs katrs izprotam mākslu savādāk..
2)run;ajot pa piena balvu-govs bija tā festivāla simbols.. un bij` labi ka taja maska bija ielidusi tiesi vinja, jo savu darbinju vinja veica labi- berniem , pasāciena dalibniekiem,patika.. labāk lai taja maska ielien aktieris, kurs prot lielisku komunicēt, nevis tāds nekādss cilvēks no malas..

pirms 13 gadiem, 2008.06.27 16:38

suflieris

Viņa ir aktieris tagad? Hmmmmm, ātri gan par aktieri var kļūt! un cik vienkārši! galvenais ir ielīst kādā ne būt zvēra ādā un amats rokā! :0000 Būs mainījusi profesiju no bēbju dresētājas uz aktieriem?

pirms 13 gadiem, 2008.06.28 18:10

rezisors

Jaaa, nez kadel citi macas gadiem, lai klutu par aktieriem, bet te, luk, var ielist govs ada un jau esi aktieris. Cool!

pirms 13 gadiem, 2008.06.28 21:51

Gribētos zināt, vai "stingrie" kritiķi kādreiz kaut ko labu arī spēj ieraudzīt un pasacīt.

pirms 13 gadiem, 2008.06.29 15:15

Līga

Nez vai tie lielie kritiķi paši kaut ko spēj izdarīt!!! Var jau būt baigie varoņi un kritizēt citus, nez vai aci pret aci tie lielie bļāvēji vispār spētu pār lūpu pārspļaut!!!

pirms 13 gadiem, 2008.06.30 21:01

no malas

Parasti jau ir otrādi. Pateikt jau kāds uz aci varētu droši vien, bet tās provinces iedomātās zvaigznes savā uzpūtībā taču nopietnus viedokļus neuzklausa (arī sapratnes līmenis lielākoties nevelk, lai uztvertu, par ko iet runa un kas tiek kritizēts), tikai ah cik skaisti, ak cik saldi!
Ticiet man, cilvēki, kas māk ko darīt šajā jomā, viņiem vienkārši būtu garlaicīgi to skatīties un pozitīvi komentēt. Ir daudz cilvēku, kas apzinās savas spējas vai arī nevarēšanu un nelien dažādās lietās tikai tāpēc, ka bērnībā gribējuši kļūt par kosmonautu vai aktieri, katrā vietā, kur vajag par tapu kļūt....
Tur arī ir tā atšķirība. Kvalitātēs. Vai domājat, ka tikai ēdienam un apģērbam piemīt jēdziens kvalitāte (un arī pretēji)?. Nekļūt smieklīgam ar lētumu, var būt apzināta dzīves pozīcija. Un man tas šķiet gudrāk, nekā uzņemties ''lomu'' , kas tu neesi.

pirms 13 gadiem, 2008.06.30 22:24

Kultūra un Izklaide