Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Gada pasākums Launkalnē - mācību stunda 45

Tā strādāt nedrīkst! Smiltenes novada domes Kultūras pārvaldes vadītājas Pārslas Jansones un arī iesaistīto mākslinieku bargu kritiku izpelnījies sestdien Launkalnes pagastā notikušais pasākums "Braucot latvieti lūkoties".

Organizatore, Launkalnes tautas nama vadītāja Liene Strazdiņa uzskata, ka piedāvājusi apmeklētājiem izglītojošu pasākumu sirdij un dvēselei. Savukārt P. Jansone uzsver, ka Launkalnes tautas nama vadītājas darbs saistībā ar šo pasākumu tiks izvērtēts pašvaldībā, jo rīkošanā bijuši daudzi mīnusi, piemēram, pilnīgi nesaprotama koncepcija un iesaistīto dalībnieku neinformētība, kad "neviens neko nesaprot".

Iepriekš afišās skaisti, ar vērienu pieteiktā Pasaules tūrisma dienai veltītā ekskursija "Braucot latvieti lūkoties" sestdien sapulcēja ļoti maz skatītāju. Vairāk nekā 12 stundu ilgo maratonu pārsvarā zem klajas debess izturēja tikai četri no viņiem.

Cilvēki atrunājas gan ar Svecīšu vakaru, kas todien notika Smiltenē, gan pārāk vēlu sarīkotajiem vakara pasākumiem un drēgno, vējaino laiku.

Tagad novada Kultūras pārvalde izvērtēs, vai šāda pasākuma organizēšanā ieguldītie līdzekļi bija tā vērti. Atlicinājuši savu brīvo laiku, Smiltenes novada tautas mākslas kolektīvi uzstājās paši sev un dažiem skatītājiem.Turklāt Smiltenes Tautas deju ansamblis "Ieviņa" uz noslēguma koncertu "Lejas Kleperos" aizbrauca par velti, jo tikai, ierodoties uz vietas, saņēma L. Strazdiņas mutisku vēsti, ka dejot nevajadzēs, jo ir lijis, un zāle ir slapja. Savukārt dzejniece Marika Svīķe pēc šās reizes vairs nevēlas piedalīties L. Strazdiņas rīkotajos pasākumos.

Vairāk lasiet laikrakstā "Ziemeļlatvija" otrdien, 27. septembrī.

Komentāri 45

re

Kādas ir pašu apmeklētāju atsauksmes? fotogrāfijās to skaits redzams kuplāks nekā tikai 4

pirms 9 gadiem, 2011.09.26 15:30

Redakcija

Četri izturēja līdz galam, un ir vienīgie, kuri var vērtēt visu pasākumu. Viņu atsauksmes varēs lasīt rīt laikrakstā.

pirms 9 gadiem, 2011.09.26 15:38

ll

No malas izklausās stulbi. kāda loma šai Pārslai, ja jau tik slikts iznākums? Ko dara viņa? Vai nebija labāk, kad katrs apgasts darbojās neatkarīgi? Kuram vispār šodien interesē mūžīgie deju kolektīvi, vai nevajadzētu izdomāt ko jaunu?

pirms 9 gadiem, 2011.09.26 15:44

kurmītis

un kāpēc jūs domājat Smiltenē nekas nenotiek .Tikai tāpēc ka cilvēki ir par slinku lai kustētu no mājas laukā. Cilvēkus var izkustināt tikai uz sporta pasākumiem un arī tikai jauniešus , kas pats par sevi ir ļoti apsveicami. Reklāma šim pasākumam bija ilgu laiku un redzama kāpēc tad novada kultorgs neiejaucās, ja jau koncepcija bija tik nesaprotama. Priekš kam vajag atsevišķu novada kultorgu , tāpat nekas prātīgs pie mums nenotiek, veltīga naudas izsviešana.Un vispār ziemeļlatvija varēja painteresēties - lai uzskaita kas organizēts , cik naudas iztērēts , un cik cilvēku ieradušies uz katru konkrētu pasākumu jeb vai ziemeļlatvijai tas ir neērts jautājums?

pirms 9 gadiem, 2011.09.26 17:25

Sandra

Kurmītim - šogad 30. augustā "Ziemeļlatvijā" publicējām rakstu "Nīkulīgo kultūras dzīvi (domāta - Smiltene") sapurina jaunieši" un ne reizi vien esam norādījuši uz problēmām kultūras pasākumu rīkošanā Smiltenē.
Taču toreiz faktiski Smiltenes jauniešu netieši ierosinātā diskusija par šo tēmu neizraisīja tālāku sabiedrības diskusiju. Tad ir jautājums, cik lielai iedzīvotāju daļai šī problēma ir aktuāla?

pirms 9 gadiem, 2011.09.26 17:33

Gundega

Paldies Lienei par interesanto pasākumu Silvas parkā.
Man personīgi patika - gan dejas, gan garšīgā zupiņa, gan ekskursija pa parku kopā ar Karlsonu,Pepiju, Normundu un bērniem.
Pasākuma apmeklētāja

pirms 9 gadiem, 2011.09.26 17:51

kurmītis

par to jau arī iet runa -vai lielai daļai tautas ir vajadzīgi pasākumi , un vai ir vajadzīgs kultūras pasākumu organizators kurš pats neko nedara , bet kritizē citus.

pirms 9 gadiem, 2011.09.26 18:30

no malas

man ir skats no malas. jā, pasākumā nebiju, jo svecīšu vakars un daudz citu darbiņu bija jāpadara, bet programmu redzēju un biju patīkami pārsteigta par satura daudzveidību un dziļumu. domāju,ka tas būtu ļoti labs, ja vien tauta ietu un atrastu tur paredzēto pozitīvismu. sakiet, kāpēc viena tāda ienācēja "pārsla" var kritizēt visus un visu, ko pati neorganizē. kas tā par dīvainu darba metodi-pelt citus, lai sevi celtu saulītē un rādītos laba mežuļa acīs

pirms 9 gadiem, 2011.09.26 19:33

Dace

Pasākums neizdevies!Vajadzēja atcerēties par svecīšvakaru Smiltenē!

pirms 9 gadiem, 2011.09.26 19:35

hi

Pārsla pat tādu pasākumu nespēj noorganizēt!

pirms 9 gadiem, 2011.09.26 20:00

Lienei

Malacis, ka kaut ko uzdrīkstas; par to, ka cilvēku maz, nu tā nav Lienes vaina. Zinu, ka ne jau pie šī pasākuma viena Liene strādāja, tāpēc ir jautājums- kā var tikt izskatīts pašvaldībā pasākums, ja to rīko pašvaldība pati; nu nemālēsim acis cilvēkiem un sev- cik tad bija to apmeklētāju no malas teātru svētkos un arī novada svētkos, pārsvarā vietējie. Skatīsimies reāli uz kultūras pasākumiem. Jā, starp citu, "kultūras galva"nemaz slikti pie pagasta veča neizskatījās sestdien. Laimīga.

pirms 9 gadiem, 2011.09.26 20:12

Ondo

...hmmm.....
Piedodiet - :) datoraa pazuda garumziimes - taapec taads diivains rakstiibas stils :) - piedodiet...
Lasu un NOTEIKTI izlasiishu arii rakstu aviizhelee, jo veel chetras dienas ir taa pasuutiita :)
Ziniet, man zheel visa taa, kas tagad notiek! Jaaatziistas - arii es nebiju shai pasaakumaa... Bija jau laiciigi shis tas ieplaanots, lai gan veeleeshanaas apskatiit parku un paviesoties ruupniicaa, ka arii pie shtrausiem man bija veeleeshanaas, bet, kaa jau teicu - bija saplaanota jau laiciigi shii briivdiena...
...un lai vai kaa - zinu, ka tik un taa nebuutu to "laimiigo" chetriniekaa, kas tik garu pasaakumu iztureetu liidz galam.
BET!!!
Jau nedaudz paziistot Lienes darbu, jau nedaudz paziistot pagasta iedziivotaajus un lasot TIK DAUDZ LABAS un UZMUNDRINOSHAS DOMAS, ko cilveeki suuta Lienei - veelos atbalstiit un likt visiem nosodiitaajiem padomaat un aizdomaaties...
Pie'lauju domu, ka varbuut nebija kaut kas saplaanots vai izplaanots, bet iedomaajaties, kad lasu raksta virsrakstu, kad lasu jau to negaaciju, kas virmo gaisaa pirms izveerteeshanas un veetiishanas - man bail, ka tik Liene nesabiistas un netiek TIK LJOTI veerteeta un peetiita, ka nobiistas un pamet sho amatu... Vieteejie atceras, cik gruuti un leeti (cik tad maksaa pagasta kulturas dziives vadiitaajai!!!) mees tikaam pie shii apnjeemiigaa cilveeka, ar kaadu tomeer azartu vinja meegjinaaja iekustinaat launkalnieshu dziivi...
...piekriitu tiem rakstiitaajiem, kas saka, ka tiem veerteetajiem un sogjiem pashiem vajaga ko organizeet un dariit. Par pasaakumu bija reklaamas jau laiciigi un visi zinaaja, bet ja cilveeki neieradaas - nu tur nu nav Lienes vainas. Sveciishu vakars...nja...nopietna lieta - varbuut vajadzeeja njem to veeraa, bet ja jau tik skurpolozi par visu jaadomaa un jaapiedomaa - tad jau jautaajums "tiem, kas veertees" - vai tad nevareejaat sniegt savu padomu un iebildumu jau tad??? Laiciigi???
Ak, ja! Veel par tiem dejotaajiem no "Ievinjas" - sasmiidinaaja fraaze par to, ka mutiski pazinjot :)!!! Un kaa cieniijamie maakslinieki sho atteikuma pazinjojumu veeleejas sanjemt??? :) :) :) Ja jau visu ieprieksh vareetu zinaat un paredzeet - buus lietus vai nebuus, atnaaks cilveeki vakaraa vai neatnaaks? - ja to visu jau ieprieksh zinaatu - tad jau pashi dejotaaji ar zinaatu - nu nebuusim smiekliigi - dziivee visaadi adgadiijumi notiek - un shis tik pieraada to, ka esam CILVEEKI, kas kljuudaas un cer, kas runaa un domaa, kas veelas dejot un IR cilveeki, kas veelas mums to visu paraadiit un organizeet!
...
Liene, Paldies, ka bija shis pasaakums uz kuru es netiku, par ko man tagad ljoti kauns un zheel! Ideja bija KOLOSAALA un man ir prieks, ka Juus esat un daraat! Muusu pagastaa ir notikusi skaista ziemas sporta diena, mums bija skaistas Lieldienas un kolosaali Jaanji! Paldies, ka censhaties muusu - launkalnieshu labaa un lai Jums pietiek speeka palikt kopaa ar mums!

pirms 9 gadiem, 2011.09.26 21:01

cemmme

Ja šī frāze "tā strādāt nedrīkst!" tieā'm ir izskanējusi no kāda "tjipa" :)))) augstāk-sēdoša (ne -stāvoša) mutes, tas tas droši vien būs vienlīdzīgs ar VISPĀR NESTRĀDĀT! :(
Pasākuma programma bija domāta bagātīga, protams, cilvēkam, kas šajā sfērā darbojas visai nesen, ir iespējami negludumi, pārpratumi...bet neviens jau nav piedzimis meistars - ar plānotāju un mikrofonu rokās.
Jā, rudens vēsums, garās stundas, svecīšu vakars....aizbildināties jau var vienmēr (kā vēsta sens teiciens, ka sliktam dejotājam arī ir kaut kas traucē dejot :D)...Neviens jau nelika visu dienu "nīkt", pa laikiem viss bija sarakstīts un izskaidrots, varēja izvēlēties sev tīkamāko.
Man bērni bija Silvas parkā uz Karlsonu, pēcpusdienā - uz Ezerlejām un vēl paspējām krēsliņā arī uz kapiem.

Jā, nekļūdās jau tikai tas, kas nedara neko.... Liene, veiksmes Tev!

pirms 9 gadiem, 2011.09.26 21:36

pašdarbnieks

man sāk piegriezties novada "brīvprātīgais"obligātais pasākums no vien pagasta uz otru. kad sāks maksāt par to?

pirms 9 gadiem, 2011.09.26 21:39

Novadniece

Vadītāja uzdevums ir organizēt. Pārsla to dara un dara teicami. Tāpēc viņai ir augstas prasības arī pret citiem, kas kaut ko "organizē".
Kā jums pašai, Liene, šķiet, vai pasākums bija izdevies, un, ja nebija, tad kāpēc?

pirms 9 gadiem, 2011.09.26 22:39

Liene Strazdiņa

Paldies tiem, kas atnāca un paldies tiem, kas man saka labus vārdus un novērtē to ko es daru un cenšos panākt. Manuprāt pasākuma doma bija ļoti jauka, un es cenšos dot iedzīvotājiem visu to labāko, ko spēju. Kad izvēlējos gada pasākuma datumu, nezināju, ka tad ir svecīšu vakars, vispār nebiju informēta par pasākumiem citos pagastos, Jā tā bija mana kļūda ka neapzvanīju visus, un tiešām jāatzīst, nezināju kā tiek noteikti datumi kapusvētkiem un svecīšu vakariem, kad uzzināju, tad bija jau par vēlu ko mainīt. Protams bija arī daudz citas kļūdas organizējot. Esmu pat ļoti paškritiska un vēl neesmu noorganizējusi tādu pasākumu, par ko es teiktu ka jā tas bija labs pasākums. Bet es esmu tur kur es esmu un degu par vietu kur strādāju, katrā pasākumā es ielieku visu savu sirdi un citiem ir jāvērtē vai tur kur es esmu ar savu sajūtu, zināšanām un redzējumu esmu vajadzīga vai nē.

pirms 9 gadiem, 2011.09.27 07:51

gan gan

Pasākuma ideja bija laba, bet nepārdomāta. Saprotams ka tie kuri tur bija daļa piekritīs Pārslas teiktajam. Organizatores darbs bija pavirš, bet pašdarbnieku kolektīvi darija visu ko varēja no savas puses. Lai gan varbūt nebija nepieciešams to tik skaļi publicēt, es Pārslas aizstāvībai teikšu, ka viņas darbs nav kultūras pasākumu veidošana viņai ir gana daudz pienākumu uzraugot, reorganizejot un strukturizējot kultūras namos, tautas namos un centros notiekošo. Un viņai ir jānes kritika ja pasākums nav bijis labs, jo iespējams jādomā vai darbinieks spēj pacelt to latiņu kādu iecerējis. Par pasākumu atbild tā rīkotājs un tad vērtē pārējie.

pirms 9 gadiem, 2011.09.27 08:51

vērotājs

Kur tad bija novada kultūras vadītāja, kad atļāva pasākumu dienā, kad ir svecīšu vakars, un ne jau nu tikai viens būtu tiesa'jamais? Kas aizbrauca, tie nemaz nav tik slikti noskaņoti, pat attēlā redzamas priecīgas sejas, kaut lietus pamērcēja dalībniekus. Un kā iet paša'Smiltenē ar augstvērtīgiem pasaķumiem un apmeklējumu?

pirms 9 gadiem, 2011.09.27 09:16

rasa

Man patika pasākuma daļa Silvā, es pati piedalījos un redzēju smaidīgus cilvēkus sev apkārt.
Var jau noorganizēt pasākumu, bet ja mājās sēdētāji sēd pie televīzora un datora, tad arī viņi nevar novērtēt pasākumu. Liene bija centusies, paldies viņai, Pārslai vajadzēja pasekot līdz iepriekš, pasākuma plānojumam, nevis tagad kritizēt.
Manuprāt, viss bija salikts pa plauktiņiem, tikai cilvēku kūtrums, nevēlēšanās jauki pavadīt laiku, sabojāja labo ieceri. Ne jau svecīšu vakars pie vainas...'
Liene, lai Jums nepietrūkst enerģijas, izdomas organizēt turpmākos pasākumus. Kļūdās tikai tie, kas dara, kritizē tie, kas sēd uz cisām vai, lai sevi paceltu saulītē.

pirms 9 gadiem, 2011.09.27 09:57

Kultūra un Izklaide