Gaismas festivāla laikā no Zaķusalas torņa skatu laukuma varēs vērot izgaismotās Rīgas stāstu

Piedaloties gaismas festivālā „Staro Rīga 2011", arī Rīgas radio un televīzijas tornim tiks ieslēgts īpašais svētku apgaismojums, bet festivāla viesiem - piedāvāta iespēja apskatīt naksnīgo un izgaismoto Rīgu no 97m augstuma, informē VAS Latvijas Valsts radio un televīzijas centrs.

Eiropas Savienībā  augstākā - Rīgas radio un televīzijas torņa skatu laukums festivāla „Staro Rīga 2011" laikā apmeklētājiem būs atvērts līdz pat 23.00, lai radītu iespēju festivāla viesiem ne vien apskatīt katru izgaismoto objektu atsevišķi, bet, atbilstoši festivāla šī gada tematikai, arī ieraudzīt kopainu - izgaismotās pilsētas stāstu no 97 m augstuma.

 

Skatu laukumā  valdošais miers ļauj apmeklētājiem apstādināt laiku un, apskatot pilsētu, domās uzrakstīt savu stāstu par Rīgu. Saulainā laikā  pilsētas stāstā būs upe, kas kā līkumots ceļš caur Rīgu ved citas upes uz jūru. Kad diena ir apmākusies, stāsts būs par vēju, kas miglas un dūmakas palagus žāvē jumtu korēs. Bet, kad satumst, pilsētas stāsts ir par neredzamu horeogrāfu, kas liek miljoniem gaismu savienoties raibā dejā.

 

Šogad aprit 25 gadi kopš no Rīgas radio un televīzijas torņa uzsākta radio un televīzijas programmu translācija, tātad jau ceturtdaļgadsimtu Rīgu abpus Daugavas krastiem vēro Zaķusalas tornis, esot ne vien nacionāla mēroga inženierkomunikāciju būve, bet arī neatņemama galvaspilsētas silueta daļa.

 

Festivāla laikā  skatu laukums apmeklētājiem būs atvērts katru dienu no plkst. 10.00 līdz 23.00. Ņemot vērā novembrim raksturīgos klimatiskos apstākļus (miglu un nokrišņus), aktuālo informāciju par redzamību no skatu laukuma būs iespējams iegūt sekojot torņa Twitter kontam www.twitter.com/tvtornis vai zvanot pa tālruni 26650033.

 

Informācijai:

Skatu laukums, kas rudens un ziemas periodā apmeklētājiem ir pieejams sešas dienas nedēļā no plkst. 10.00 līdz 17.00, ļauj rīdziniekiem un pilsētas viesiem ieraudzīt Rīgas un Pierīgas ainavu neierastā dimensijā, vienkopus atklājot bagātīgo apstādījumu un ūdenstilpju īpatsvaru pilsētā, daudzveidīgo apbūvi - vēsturisko centru un arhitektūras pieminekļus, kā arī modernos pilsētvides elementus.

 

Torņa īpašais svētku apgaismojums tiek veidots, izmantojot visas apgaismojuma iekārtas, kuras darbojas ar CYAN filtru, pēc RGB krāsu modeļa.

 

Tiem festivāla viesiem, kas vēlās skatīties 18.novembra svētku uguņošanu no skatu laukuma, iepriekš jāpiesakās ap tālruni 26650033, jo vietu skaits skatu laukumā ir ierobežots. 

Kultūra un Izklaide