Gatavojas jaunai izstādei

Tautas lietišķās mākslas studijas "Saulīte" rokdarbnieces vēl nav izsaiņojušas no Rīgas izstādes atvestos tērpus un segas, kad jau jāgatavojas nākamajai.

 

Studijas vadītāja Inese Pētersone stāsta, ka 8. augustā Valkā ieradīsies dāņu kristieši, un studijas dalībnieces nolēmušas viesus iepazīstināt ar saviem rokdarbiem. "Centīsimies parādīt visus savus darbus: segas, šalles, cimdus, knipelējumus, lakatus un citas lietas," stāsta I. Pētersone.

 

 

Viņa domā, ka izstāde dāņiem labāk ļaus iepazīt un saprast latviešu nacionālās tradīcijas.

 

Pēdējā lielākā studijas darbu ekspozīcija bija Rīgā, Latvijas dzelzceļa vēstures muzejā par godu Dziesmu svētkiem rīkotajā izstādē, kurā savus darbus apskatei bija izlikuši labākie lietišķās mākslas meistari. I. Pētersone atzīst, ka izstādes iekārtojums uz viņu atstāja neaizmirstamu iespaidu.

 

 

"Izliktie rokdarbi piesaistīja ļoti daudzu cilvēku interesi. Man ir gandarījums, ka arī mūsu darbi priecēja simtiem skatītāju. Esam saņēmuši daudz atzinīgu vārdu," stāsta I. Pētersone.

 

"Saulītes" vadītāja atzīst, ka no talantīgi izveidotā izstādes noformējuma viņa nolēmusi pārņemt dažas idejas Valkas rokdarbnieču izstāžu veidošanā.

 

 

"Vispirms jau jārunā par brīnišķīgu vizuālo izskatu, kura veidošanā tika izmantotas mūsdienu tehnoloģijas. Iespaidīgs bija arī ekspozīciju noformējums. Piemēram, segas bija satītas ap simboliskiem koku stumbriem visu gadalaiku krāsās. Kopskatā ruļļi man atgādināja Sibeliusa ērģeles. Tur redzēto ilgi neaizmirsīšu," saka I. Pētersone.

Kultūra un Izklaide