Grib pensionāru vakarus Palsmanē 1

Palsmanes pagastā vajadzētu atjaunot tradīciju un rīkot kultūras namā pensionāru vakarus, jo ne viens vien vecais cilvēks ikdienā jūtas vientuļš, rosina kāds portāla www.ziemellatvija.lv apmeklētājs.

"Priecāsimies par jaunām idejām un centīsimies tās atbalstīt, arī domājot par pensionāriem," ikvienu interesentu Palsmanes kultūras namā uz sarunu aicina šīs iestādes direktore Aija Zeibote. Līdz šim vecajiem ļaudīm rīkotie sarīkojumi pēdējā laikā bijuši maz apmeklēti. To apliecina pensionāre Valentīna Zvirgzdiņa, pagasta deju kopas "Mežrozītes" organizatore.

Pēdējā ballē, kas notika zālē pie galdiņiem, pagasta pensionāriem uzstājās "Mežrozītes" un Blomes pagasta senioru deju kopa "Papardes". "Ieradās mazāk kā 10 apmeklētāju. Vecie cilvēki nenāk uz pasākumiem. Kad viņus uzrunāju, atbild, ka govs jāslauc, vai arī nav transporta, kas atved," stāsta V. Zvirgzdiņa. Viņa pieļauj, ka varbūt pensionāri gaida, lai viņus uzrunā katru individuāli un pašlaik jūtas atstāti novārtā.

Diemžēl ir pagājuši tie laiki, kad Palsmanes pagastā katru pensionāru uz sarīkojumu ielūdza personīgi un pēc viņiem brauca pagasta autobuss, jo pašvaldības naudas kultūrai ir mazāk, atzīst A. Zeibote. Tāpēc balli tikai pieciem līdz 10 cilvēkiem gluži rīkot nevarot. Taču arī pensionārus laipni gaidīs groziņu vakaros, kas Palsmanes kultūras namā notiek divas reizes gadā, un tagad ir plānots decembrī.

Savukārt sarīkojumi Palsmanes kultūras namā sāksies oktobrī. Palsmanieši rādīs savu iestudēto teātri "Meklējam ideālo partneri", bet oktobra nogalē būs balle.

V. Zvirgzdiņa savukārt aicina pensionārus jau šomēnes izkustēties no mājas, iesaistoties deju kopā "Mežrozītes". To vada smilteniete Raita Linde. Mēģinājumi notiek Palsmanes kultūras namā katru pirmdienu pulksten 17.

Komentāri 1

Arī par!

Varbūt vajadzētu piedomāt pie tā kā šie pasākumi tiek reklamēti. Ne jau visi iet garāk kultūras nama afišām. Ir jāpiedomā pie tā kā piesaistīt Palsmanes pagasta ļaudis ne tikai Palsmanes centra. Daudzi lasa Ziemeļlatviju, mazu reklāmas ailīti jau nu varam atļauties.
Nevajag jau ari grandiozus pasākumus, vienkaršu pasēdēšanu ar groziņiem.
Ideja par deju kolektīvu gan jauka, bet atkal, ne jau visi ir tik friši, lai tiktu līdzi, daudzi vienkārši baidās, ka netiks līdzi tirm ašākajiem!
Bet nu cerams, ka palsmaniešiem izdosies noorganizēt kādu jauku vakaru! Lai veicas!

pirms 9 gadiem, 2011.09.12 20:20

Kultūra un Izklaide