Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Grupa “Velves” izbauda Īrijas latviešu viesmīlību un jūtas kā “zvaigznes” 3

"Mūs uzņēma kā lielus "stārus"," kavējoties atmiņās, pasmaida smiltenietis Gatis Samučonoks. Grupa "Velves", kurā muzicē Gatis un rīdzinieks Aivars Pidiks, nesen pārradusies mājās no sava pirmā ārzemju koncerta.

 

Muzikanti aizvadītajā nedēļā spēlēja Īrijā dzīvojošajiem latviešiem. Grupu "Velves" ciemos ielūdza Limerikas pilsētas Latviešu biedrība. Pilsētas viesnīcas zālē, kur notika balle, sapulcējās gandrīz 170 latviešu. Lai dzirdētu muzicējam "Velves", daži esot braukuši pat 240 kilometrus tālu.

 

"Piekrišana bija ļoti liela. Otrajā taimā nedabūjām pat iziet ārā uzpīpēt. Cilvēki, kuri gribēja ar mums nofotografēties, stāvēja rindā. Bijām uz izķeršanu. Spējām tik smaidīt visu laiku," pajoko Gatis.

 

Ballē muzikanti spēlēja no pulksten astoņiem vakarā līdz diviem naktī. Tautieši ārzemēs esot lustējušies pamatīgi, - dziedājuši līdzi un dejojuši. Viesnīcas zālē lielāko vietu aizņēma galdiņi, bet dejošanai bija atvēlēta pārvietojama skatuve ar dēļu grīdu. Kad karstasinīgākie pāri, aizrāvušies ar dejām, ievalsēja no skatuves zālē, deju soli piebremzēja paklāji un sekoja kritieni, arī muzikantu virzienā.

 

Par "Velvēm" visu laiku rūpējās balles organizatori: sedza izdevumus par abu muzikantu aviobiļetēm un bagāžā līdzi paņemtajiem instrumentiem, izmitināja ģimenē, sagādāja skaņu aparatūru un brīvajā laikā izvadāja ekskursijā pa Īrijas skaistākajām vietām.

 

Gatis Limerikā sastapa arī piecus pazīstamus smilteniešus. "Aprunājāmies. Viņi stāstīja, ko dara, kur strādā. Arī Īrijā ir krīze, un arī tur cilvēkiem nemaz tik labi neklājas. Ir bezdarbs, it īpaši celtniecībā, un eltnieki brauc strādāt uz Austrāliju. Kaut gan, salīdzinot ar to, kas notiek Latvijā, Īrijā ir tikai maza krīze. Tur bezdarbnieki saņem 800 eiro mēnesī, neko nedarot," par uzzināto stāsta Gatis.

 

Krīzi Latvijā izjūt arī grupa "Velves", jo pēc muzikantiem samazinājies pieprasījums. To secina visi kolēģi, ar kuriem Gatis runājis. Piemēram, balles vairs nerīko valsts iestādes.

 

Tāpēc Gatis priecājas par saņemto ielūgumu muzicēt Īrijā. Jau saņemta ziņa, ka "Velves" tur gaidīs atkal, šoreiz - jau uz nedēļu, jo vajadzēšot uzstāties trijās pilsētās.Piemēram, "Velves" bija jau sestā grupa no Latvijas, kas uzstājās Limerikā, izklaidējot turienes latviešus.

 

Grupa "Velves" dibināta 1991. gadā. Visu šo laiku tajā spēlē G. Samučonoks (balss, ģitāra) un A. Pidiks (balss, taustiņinstrumenti). Grupa izdevusi piecus albumus un pašlaik raksta dziesmas sestajam.

Komentāri 3

Dīvaini

Ta nu gan zvaigznes! Neizskatās, ka būtu uz izķeršanu, ja no visiem apmēram 50 000 latviešu uz balli atnāca tikai 170.

pirms 10 gadiem, 2009.02.03 21:25

aaa

Divaini- arī latviešiem īrijā ir pirkstiņi gaisā citi iet uz METALICA bet labākie 170 uz Velvēm- super kad džeki aizbrauc un uzrauj kādu songu turienas darboņiem:)

pirms 10 gadiem, 2009.02.04 21:20

Kultūra un Izklaide