Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Gulbenes – Alūksnes bānītis samazina brauciena ilgumu

Sākot ar 2011. gada 1. februārī dzelzceļa līnijā Gulbene - Alūksne mainās vilcienu kustības grafiks un par 5 minūtēm tiek saīsināts kopējais brauciena laiks.

„Pateicoties jaunajiem Ministru Kabineta „Dzelzceļa tehniskās ekspluatācijas noteikumiem", ar kuriem tiek ieviesta apstāšanās šaursliežu pieturas punktā pēc pasažieru pieprasījuma, turpmāk vilciens varēs neapstāties dzelzceļa līnijas pieturās: Birze, Pūriņi, Dunduri, Paparde, Vējiņi, ja pieturvietā neatradīsies kāds pasažieris vai vilciena konduktors neziņos par pasažiera vēlmi šajā pieturā izkāpt," informē SIA „Gulbenes - Alūksnes bānītis" Sabiedrisko attiecību speciāliste Marina Deļikatnaja - Buša.

Viņa norāda, ka balstoties uz to, ka minētās pieturas izmanto salīdzinoši maz pasažieru, līnijā Gulbene - Alūksne saīsināts kustības laiks un līdz ar to mainīts vilcienu kustības grafiks. Vilciens tuvojoties pieturvietai apstāsies tikai tad, ja uz perona būs redzami pasažieri, tāpēc dzirdot, ka tuvojas vilciens, laikus iznāciet no nojumēm vai pietuvojieties peronam!

Kā apgalvo uzņēmuma vadība „Ja pieturā uz pieprasījuma būs jāapstājas, tad iekavēto laiku, lai vilciens brauktu saskaņā ar jauno sarakstu, mašīnistiem iespēju robežās būs jāiedzen, taču ievērojot visus spēkā esošos noteikumus par kustības ātrumiem un samazināta ātruma vietām, kā arī nosacījumu, ka vilciens nebrauks pieturas punktiem garām agrāk par vilcienu kustības grafikā noteikto laiku."

Ar jauno kustības grafiku var iepazīties uzņēmuma mājas lapā www.banitis.lv vai zvanot pa tālruni +371 64473037.

M. Deļikatnaja - Buša atzīmē, ka Gulbenes - Alūksnes bānītis ir ne tikai vēsturisks dzelzceļš un valsts nozīmes kultūras piemineklis, bet arī nozīmīgs vietējais transporta līdzeklis Vidzemes reģiona iedzīvotājiem, kas joprojām veic regulāros pasažieru pārvadājumus starp Gulbeni un Alūksni, kā arī ik gadus rīko dažādus svētkus un piedāvā izklaides šovus tūristiem.

Kultūra un Izklaide