Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Guntars Freibergs: Mūzika ir visa mana dzīve, esmu tajā iekšā līdz pašiem matu galiņiem 1

Lai kur arī dzīves vēji Guntaru Freibergu neaiznestu, viņā mīt latviskums un ir vēlme būt noderīgam savai valstij. Jaunietis jūt nepieciešamību atrādīt, ko paspējis izdarīt tālajā Strasbūras Mūzikas konservatorijā, un ieteikt ceļu arī citiem, kā iespējams darīt.

 

Valkā viņa koncerts kopā ar koncertmeistari Elīnu Gaili notiks 22. aprīlī pulksten 17.30. Dienu vēlāk G. Freibergs muzicēs Siguldas koncertzālē "Baltais flīģelis". Trešais un beidzamais koncerts notiks 24. aprīlī Rīgā, Latviešu biedrības nama Zelta zālē.

 

"Šos koncertus nebija viegli noorganizēt, jo nepieciešami lielgabarīta instrumenti un tos nepieciešams nomāt. Piemēram, timpānu nav nevienai privātpersonai un tie sarūpēti no Nacionālā simfoniskā orķestra. Gluži tāpat ir ar multiperkusijām," stāsta jaunā mūziķa tēvs Guntis Freibergs. Viņš ir pateicīgs tiem cilvēkiem, kuri atbalstīja šo koncertu organizēšanu un prasīja vismazāko iespējamo samaksu.

 

Latvijā ir maz cilvēku, kas izpilda skaņdarbus šiem lielajiem sitaminstrumentiem, taču Eiropā un pasaulē tiem raksta daudz. Guntars drīz kļūs 18 gadus vecs, taču jo īpaši pēdējos nepilnos divos gados, mācoties Francijā, paspējis daudz padarīt.

 

 

Tur mācīšanās stils radikāli atšķiras no Latvijā pieņemtās prakses, un Guntars ir ļoti apmierināts. Galvenā atšķirība ir tā, ka Francijā studentu neviens nebiksta un nestumj. Katrs dara tik, cik vēlas. Studentam jābūt iniciatoram to vai citu zināšanu iegūšanā. Protams, pedagogu atsaucība ir vislielākā. Arī konkursiem tur nevienu īpaši negatavo, taču palīdzība netiek liegta.

 

Konservatorijā ir pieci apmācību cikli. Guntars sāka ar trešo un tagad beigs ceturto. Katrā ciklā ļauts mācīties 2 - 4 gadus. Sadzīves lietas puisim ir diezgan pieticīgas, jo Francija ir dārga zeme un tas viss uz vecāku pleciem.

 

 

Guntars vienlaikus mācās arī Valkas ģimnāzijā un nākamgad cer to pabeigt. Skolotāji ir ļoti pretimnākoši un ieskaites ļauj kārtot tad, kad puisis atbrauc mājās. Visas muzikālās nodarbības konservatorijā notiek franciski, taču vidējās izglītības iegūšanai Guntaram valodas zināšanas nav pietiekamas.

 

G. Freibergs sitamo instrumentu spēli sāka mācīties J. Cimzes Valkas mūzikas skolā (pedagoģe Laima Puzule), pēc tam E. Dārziņa mūzikas skolā (pedagoģe Dzintra Knābe). Pēc veiksmīgas uzstāšanās Starptautiskajā televīzijas konkursā "Riekstkodis" Maskavā Guntaru un vienu gadu uzaicināja mācīties Maskavas Centrālajā mūzikas skolā pie P. Čaikovska Valsts konservatorijas, profesora Marka Pekarska klasē.

 

 

Pašlaik jaunietis mācās Strasbūras Mūzikas konservatorijā (Francija) pie profesoriem Emanuela Sežornē (marimba, vibrafons), Denisa Reidingera (timpāni) un Stefana Fougerouksa (multiperkusijas). Viņš ir piedalījies arī marimbas meistarklasēs pie profesoriem Keiko Abes, Momoko Kamijaa, Bogdana Bacanu un Petera Sadlo.

 

Guntars piedalījies Vladimira Spivakova Starptautiskajā festivālā Maskavā (2005. un 2007. g.), Starptautiskajā Vasaras festivālā Kopenhāgenā (2006. g.) un sitaminstrumentu mūzikas festivālā "perKumania" Parīzē (2008. g.). Guvis panākumus vairākos Valsts konkursos Latvijā un piecos Starptautiskos konkursos (Igaunijā, Latvijā, Krievijā un Itālijā). Viņš ir muzicējis kā solists ar profesionālo pūtēju orķestri "Rīga", Maskavas kamerorķestri "Musica Viva", Latvijas Nacionālās Operas orķestri un kamerorķestri "Sinfonietta Rīga".

 

"Es esmu īsts mūzikas fanāts. Spēlēju sitamos instrumentus - marimbu, vibrafonu, timpānus, bungas, multiperkusijas un citus. Apgūstu arī klavierspēli un komponēju. Var teikt, ka mūzika ir visa mana dzīve, esmu tajā iekšā līdz pašiem matu galiņiem. Vislielāko prieku man sagādā caur savu spēli parādīt savas izjūtas klausītājiem un sniegt viņiem vislabākās emocijas," par sevi saka jaunais mūziķis.

 

Guntara koncertmeistare Elīna pašlaik mācās Emīla Dārziņa mūzikas vidusskolas 12. klasē. Elīna piedalījusies Starptautiskos festivālos un sniegusi solo koncertus Varēzē (Itālija) un ASV. Viņa ir kļuvusi par daudzu nacionālo un starptautisku konkursu laureāti Francijā, Lietuvā un Latvijā.

Komentāri 1

Kultūra un Izklaide