Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Gūt baudu klusumā un bez steigas

Līdz 31. augustam Valkas kultūras namā aplūkojamas trīs interesantas izstādes, kuras atklāja, sākoties 6. Starptautiskajai pierobežas kultūras nedēļai. Lielajā pasākumu burzmā tās bija grūti apskatīt. Tagad meditatīvā klusumā to izdarīt ērtāk.

Visvērienīgākā ir gleznotājas un tekstilmākslinieces Lilitas Postažas piemiņas izstāde "Es esmu ar jums". Ekspozīcija izvietota pirmā stāva foajē un mazajā zālē. Valkā šī māksliniece ir izstādījusies divas reizes, lielākoties ar gobelēniem. Šoreiz vairāk gleznu. Izstāde ir neparasti emocionāla un ļoti plaša. Diezin vai tuvāko gadu laikā Valkā redzēsim viņas darbus.

"Savas mākslas izteiksmes veidu es raksturotu kā simbolisko reālismu, jo gleznoju reālas sievietes no savas vides, kuras ietērpju ar sevis izvēlētiem simboliem. Tā ir Dieviete, radītāja, iedvesmotāja, audzinātāja, māte - pavarda sargātāja, sieva, māsa un arī ārdītāja," tā savulaik savus darbus raksturoja māksliniece.

Viss pieminētais ir tas, ar ko, šķiet, daudziem asociējas pati māksliniece - glezniecība kā izteiksmes veids, lai netieši atklātu sevi. Vēl viens viņas izmantotais tēls ir putni - brīvības un viegluma zīme, arī aizgājušo dvēseļu simbols. Tagad arī viņas dvēseles simbols. Daba iedvesmoja viņas mākslu, viņa bija tuva globālo garīgo procesu virzībai. Viņas mākslas valoda ir tam apliecinājums. Neapšaubāmi, ka Lilita Postaža ir ievērojama Latvijas mākslas un kultūras vērtība.

Mazajā zālē apskatāma Andra Vēža porcelāna izstāde "Baltais trauslums". A. Vēzis ir mākslinieks, kura vārds profesionāļu vidū plašus komentārus neprasa. Viņš strādā ar mālu, šamotu, akmens masu, bet iecienītākais neapšaubāmi ir porcelāns. Mākslinieks labprāt eksperimentē ar porcelāna krāsām, krāsainām glazūrām, izmēģina dažādus neierastus tehniskus paņēmienus.

Tieši formu neparastums A. Vēzi izceļ pārējo keramiķu vidū. To arī apliecina izstāde Valkā. Tajā redzam porcelāna kā materiāla daudzveidību. Vēl viņš pierāda, ka šie darbi skatītāju spēj uzrunāt mūsdienu laikmetīgās mākslas valodā un tapt par suverēniem mākslas darbiem un dizaina objektiem. Ekspozīcijā iekļauti gan tīri dekoratīvi darbi, gan praktiski lietojami trauki.

Savukārt pirmā stāva informācijas telpā iekārtota Baltkrievijas mākslinieka Aleksandra Čerņenko fotoizstāde "Mode. Fotofinišs". Viņš ir jauns, bet jau pazīstams dizainers. Mākslinieka izstrādātie tērpi un rotaslietas var piesaistīt visus, kuri interesējas par dažādām modes tendencēm.

Kā informē kultūras nama pasākumu organizētāja Līga Pandalone, izstādes bez maksas apskatāmas darba dienās no pulksten 10 līdz 17.

Kultūra un Izklaide