Iespējamo saimnieku vislabāk raksturo vide

Otrdien Valgas kultūras centra ovālajā zālē atklāja franču gleznotāja un fotogrāfa Klausa Štobera fotogrāfiju izstādi "Biotopi". Daļa no 16 lielformāta fotogrāfijām apskatāmas arī Valkas kultūras namā.

 

Šī izstāde ir interesanta ar to, ka tajā nav portretu, ir tikai vides attēli saistībā ar kuriem katrs var iedomāties to vai tās personas, kuras šai videi būtu piederīgas.

 

K. Štobers savos darbos nozīmīgu vietu ir ierādījis tieši vides un tās visdažādāko transformāciju attēlojumam. Mākslinieks pateicās projekta organizatoriem par uzaicinājumu parādīt savus darbus un sacīja, ka viņam Vidzeme šķiet gana interesanta.

 

 

Fotogrāfs Valkā nodzīvoja gandrīz trīs dienas un gana daudz pastrādāja. Apmēram trīs stundas viņš pavadīja pie mākslas skolas pedagoģes un keramiķes Skaidrītes Bondares "Jaunruķeļos".

 

 

"Viņš keramikā bija ļoti zinošs cilvēks. Štoberam ir plašs draugu loks, tāpēc viņš labi orientējas Meisenes porcelānā un dažādās glazūrās," stāsta S. Bondare. Viņa demonstrēja virpošanas prasmes un rādīja savus darbus. Visvairāk viesis interesējās par keramiķes virtuvi un to sabildēja krustu šķērsu.

 

Pēc Valkas un Valgas iepazīšanas K. Štobers devās uz Alūksni. Tā viņš ir iecerējis iepazīt visas Vidzemes lielākās pilsētas, bet nākamgad oktobrī par šiem iespaidiem sarīkot izstādi Strasbūrā.

Kultūra un Izklaide