Ieva Adāviča sola atgriezties Smiltenē kā konsultante

Smiltenes Tautas deju ansambļa "Ieviņa" un tā studijas ilggadējā mākslinieciskā vadītāja Ieva Adāviča Smiltenē sola atgriezties pēc jaunā gada un tikai kā konsultante, nevis pastāvīgā darbā.

 

"Ziemeļlatvija" jau rakstīja, - I. Adāviča šomēnes iesniedza atlūgumu, taču pilsētas domes un kultūras un sporta centra vadība gribēja pierunāt viņu mainīt savu lēmumu.

 

 

Trešdien pie I. Adāvičas aizbrauca Smiltenes pilsētas domes priekšsēdētājs Ainārs Mežulis. "Runājām divarpus stundas draudzīgā gaisotnē. Ieva Adāviča līdz jaunam gadam atpūtīsies, bet pēc tam palīdzēs kolektīviem, kā konsultante. Pēc gada viņa varētu nākt atpakaļ," par sarunas rezultātiem informē A. Mežulis.

 

I. Adāviča šobrīd "Ziemeļlatvijai" par saviem plāniem pēc gada tik cerīgu atbildi tomēr nesniedz un rosina meklēt TDA "Ieviņa" jaunu vadītāju. Darbu ar "Ieviņas" studiju varētu turpināt Dagmāra Leja, "Ieviņas" dejotāja.

 

TDA "Ieviņa" ir Smiltenes kultūras un sporta centra (KSC) kolektīvs, taču problēmas risināšanā iesaistījusies arī pilsētas dome. "Skatīsimies, kas turpmāk vadīs "Ieviņu". Tā ir jau atsevišķa saruna. Konsultēsimies arī ar Ievu Adāviču," informē A. Mežulis.

 

Lai Smiltenē TDA "Ieviņa" arī turpmāk pastāvētu tikpat augstā līmenī, KSC vadībai un arī pilsētas domei nāksies ne tikai atrast jaunu, profesionāli spēcīgu māksliniecisko vadītāju, bet arī atrisināt citus jautājumus, uz ko norāda arī I. Adāviča.

 

Ir mazāk kļuvis jauniešu, kuri vēlas dejot. Šobrīd "Ieviņā" ir problēmas izveidot spēcīgu pamatsastāvu ar latviešu tautas dejās obligāti vajadzīgajiem astoņiem pāriem. "Cik tad ir to jauniešu, kuri dejo? Viņu ir ļoti maz," atzīst I. Adāviča. Viņa piemin arī to, ka radošam darbam Smiltenes kultūras un sporta centrā traucē tur izjūtamās negācijas.

 

Kolektīva nākotnē izšķirošais vārds piederēs TDA "Ieviņa" un studijas tagadējiem dejotājiem. Trešdien uz mēģinājumu pie D. Lejas atnāca tikai pāris cilvēki no "Ieviņas". Pārējie bija studijas dejotāji.

 

Ir dzirdēts, ka vismaz daži ieviņieši apsver iespēju turpmāk dejot Valmieras pagasta pašvaldības jauniešu deju kolektīvā "Sadancis", kuru jau vairākus gadus vada I. Adāviča. "Laipni lūdzu, bet braukāšana dārgi maksās," par to saka I. Adāviča.

 

Valkas rajona padomes kultūras nodaļas vadītāja Līga Lāne informē, ka I. Adāviča darbu Valkas rajonā turpinās kā rajona deju kolektīvu virsvadītāja.

 

Par TDA "Ieviņa" turpmāko likteni raizējas arī kolektīva bijušie dejotāji. "Šobrīd "Ieviņu" piemeklējis smagākais pārbaudījums - vadītāja maiņa, kam jātiek pāri. Tikai jautājums, - kas atnāks Ievas Adāvičas vietā?" spriež bijušais "Ieviņas" dejotājs Kaspars Brūvelis.

Kultūra un Izklaide