Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Ievas Štrāles personālizstāde „Viss būs labi!” Smiltenē

Jau šonedēļ Smiltenes kultūras un sporta centra mazajā zālē ir apskatāma Ievas Štrāles personālizstāde „Viss būs labi!". Izstādē iekļautas desmit krāsu fotogrāfijas, kuru galvenā varone ir fotogrāfiju autores vecmāmiņa Aija Štrāle (šī gada februārī svinēja 84. Dzimšanas dienu). Caur savas vecmāmiņas Aijas tēlu un dzīves pieredzi autore aicina ar citām acīm palūkoties uz veselas paaudzes vērtībām.

Mākslinieces vecmāmiņa Aija nāk no laukiem, tur viņa dzīvojusi, mācījusies un strādājusi visu savu mūžu. Lauku cilvēku zināšanas, gudrība un pieredze mūsdienās kļūst par nenovērtētu bagātību, uzskata I. Štrāle. „Daudzi jau tagad dodas „laimi meklēt" pilsētās, bet ir cilvēki, kuri meklē iespējas atgriezties un dzīvot laukos," norāda fotogrāfe.

Izstāde būs par dzīvi, par dzīvesveidu, un Aija ir tikai viens no piemēriem, kā mākslinieces vēstījumu nodot sabiedrībai. „Mana Ome ir tikai viens no labajiem un foršajiem piemēriem, ja runājam par lauku cilvēkiem. Ir vēl vairāki citi - zinu daudzus cilvēkus, kuri dzīvo vai atgriežas laukos, un neaizmirst par vietu un cilvēkiem, kas tos uzaudzinājuši," stāsta I. Štrāle.

Fotogrāfe uzskata, ka laukos ir daudz dažādu iespēju, tikai jāmāk tās saskatīt. „Lauki daudziem asociējas ar trim nozīmēm - tā ir lauku iedzīvotāju dzīvesvieta; pilsētnieku atpūtas vieta un vieta, no kurienes gūstam veselīgu, bioloģisku pārtiku. Tomēr laukos ir kas vairāk - vecie cilvēki nes sevī sentēvu „maģiju". Sastrādātie tīrumi, gudrības, parašas un padomi, kas veidojuši mūs visus, noteikti ir lietas, kuras nevajadzētu aizmirst! Ir vērts runāt par šo tēmu un katram apdomāt savas iespējas un prioritātes. Galvenais darīt!" stāsta jaunā māksliniece.

Ieva Štrāle (dz.1989.g.) ir fotogrāfe, kura pamatā nododas subjektīvajam fotodokumentam, lietām pieejot ar vienkāršības šarmu un mīlestību pret cilvēka sejas naratīvu. Māksliniece piedalījusies dažādos projektos („Centrāltirgum 80" 2010.g., „Ziedoņdārza stāsti", 2009.g.), kā arī deviņās grupu izstādēs, kuru ietvaros jaunās fotogrāfes darbi aizceļojuši arī uz ASV, Hāsas Tēlotājmākslas muzeju Viskonsīnā, kā arī uz Latvijas vēstniecību Vašingtonā (Cultural Perceptions: USA - Latvia, 2010.g.). Realizējusi arī ceļojošo personālizstādi „Viss būs labi!", kuras pirmā pieturvieta bija Rīgā, radio „Naba" klubā „NABAKLAB" (Z. A. Meierovica bulvārī 12), bet otrā - Umurgas kultūras namā (Cēsu ielā 6, Limbažu novadā).

Visi interesenti mīļi gaidīti aplūkot izstādi „Viss būs labi!", kura apskatāma no 2011. gada 12.aprīļa līdz 6. maijam SKSC, kā arī dalīties savās sajūtās atsauksmju grāmatā.

UZZIŅAI

Izstādes norises laiks: 2011.gada 12.aprīlis - 6.maijs (darba dienās no plkst. 14:00 - 17:00 vai citā laikā, iepriekš sazinoties ar SKSC darbiniekiem)Norises vieta: Smiltenes KSC (Smiltene, Gaujas iela 1)

 

Kultūra un Izklaide