II Kokļu mūzikas festivāla „Gaismas ceļā” atklāšanas koncerts

26. novembrī plkst.17.00 Valmieras Kultūras centrā notiks II Kokļu mūzikas festivāla „Gaismas ceļā" atklāšanas koncerts. Tajā piedalīsies 18 kolektīvi no Alojas, Cēsīm, Valkas, Rīgas, Limbažiem, Madonas un citām pilsētām, kā arī Valmieras Mūzikas skolas kokļu ansamblis „Accorda" (vadītāja D.Cerbule). Koncertā uzstāsies vairāk nekā 100 koklētāji, atskaņojot Valta Pūces, Jāņa Lūsēna, Raimonda Tigula un citu komponistu skaņdarbus.

Ikvienas tautas mūzikā līdzās nacionālajām akadēmiskās mūzikas vērtībām tautas mūzikas instrumenti veido priekšstatu par mūzikas kultūru un pieder nacionālās identitātes pamatelementiem. Latviešiem šis instruments ir kokles, kas šobrīd ir attīstījusies par profesionālu mūzikas instrumentu ar savu unikālu skanējumu, tehniskajām iespējām un spēles skolu. Līdzās ierastajām tautas mūzikas apdarēm koklētāju ansambļiem, strauji papildinās latviešu komponistu oriģināldarbu skaits šiem instrumentiem Tieši latviešu autoru darbi koklēm veidos II kokļu mūzikas festivāla „Gaismas ceļā" koncertu programmu pamatu.

Festivāls papildinās tradicionālo Adventa laika koncertsezonu ar spilgtu, savdabīgu un atšķirīgu mūzikas pasākumu. Festivālā, piesaistot dalībniekus no visiem Latvijas novadiem, iecerēts izveidot Adventa laikam pieskaņotu plašu un daudzveidīgu kokļu mūzikas programmu.

Festivāla koncertu repertuārs tiek veidots no tautas mūzikas apdarēm un latviešu autoru oriģināldarbiem kokļu ansamblim, iekļaujot vairākus pirmatskaņojumus. Koncertā Valmierā klausītājiem tiks piedāvāti divi pirmatskaņojumi - R.Tigula skaņdarbs „Četri raksti", kas radīts īpaši šim festivālam, kā arī V.Salaka „Poēmai" īpaši festivālam „Gaismas ceļā" izveidota ansambļa redakcija.

Festivālu veido divi novadu pasākumi - 26.novembrī Valmierā un 27. novembrī Jelgavā, kā arī noslēguma koncerts Rīgā 4. decembrī koncertzālē „Lielā Ģilde".

Koncertu organizē Kultūrizglītība un nemateriālā mantojuma centrs un Latvijas kokļu biedrība. Koncertu atbalsta Valsts Kultūrkapitāla fonds un Valmieras Kultūras centrs.

Pasākuma apmeklējums bez ieejas maksas.

Kultūra un Izklaide