Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Izdod dzejas krājumu Birutas Žurovskas piemiņai

5. jūnijā pulksten 17.00 Smiltenes kinoteātrī „KINO 80" būs Birutas Žurovskas sestā dzejas krājuma „Sirds šūpojas baltajos mākoņos" atvēršanas svētki. Nu jau bez dzejnieces. Grāmatā ietvertas autores gleznu reprodukcijas.

 

Izdevumu sakārtoja dzejniece Marika Svīķe un izdošanai sagatavoja Gunārs Liedags. Viņu darbs ir veltījums B. Žurovskas piemiņai. Grāmatas izdošanā piedalījās arī Smiltenes pagasta padome.

 

Smiltenes pagasts ir vieta, kur dzejniece māksliniece B. Žurovska daudzus gadus strādāja, vadot kultūras dzīvi Smiltenes sovhoztehnikumā. Tas bija darbs, vadot audzēkņu kolektīvu, veidojot dažādus neaizmirstamus pasākumus, kuriem pati rakstīja scenārijus un gatavoja zīmējumu dekorācijas. Mazākajiem bērniem veidotajās dekorācijās visi dzīvnieciņi smaidīja.

 

„Ikdienā viņa veica sovhoztehnikumā nepieciešamos noformēšanas darbus. Biruta bija labsirdīga smējēja, pie kuras daudzi audzēkņi gāja izsūdzēt savas bēdas un dalīties priekos. Viņa mācēja cilvēkus aizraut ar savām idejām, kuras nekad neizsīka. Tai pašā Biruta bija kautrīga.

 

 

Dzejniecei nepatika citu uzslavas, vienmēr likās, ka darbu var padarīt vēl labāk. Padarītais likās kā pašsaprotams, māksliniece to darīja ar lielu prieku. Dzīve bija tā iekārtojusi, ka viņas darbs bija arī sievietes vaļasprieks un darbam atdotās stundas netika skaitītas," tā dzejnieci atceras Smiltenes pagasta padomes darbiniece Vinete Brunovska.

Kultūra un Izklaide