Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Izstāde „No Valkas apriņķa līdz novadam”

Līdz 18.jūlijam Valkas novada Centrālajā bibliotēkā (Valkā, Rīgas ielā 22) aplūkojama izstāde „No Valkas apriņķa līdz novadam". 1783.gada 3.jūlijā ķeizariene Katrīna II parakstīja lēmumu par Valkas apriņķa izveidošanu, bet 2009.gada 1.jūlijā teritoriālās reformas rezultātā tika izveidots Valkas novads. Par šo laika posmu stāsta II Valkas novada svētkiem veltītā izstāde.

Kā interesantāko grāmatu varētu minēt - „Valkas apriņķis: Dzīve un darbs" (1937), kurā atrodama plaša, ar dažādiem izziņas un foto materiāliem bagāta informācija. Tāpat var iepazīties ar materiāliem no A.Maldupa grāmatas „Apriņķu un pagastu apraksti", M.Skujenieka - „Latvija", K.Ašmaņa „Gauja", A.Melnalkšņa „Vadonis pa dzimtenes kalniem un lejām".

Var aplūkot senas kartes no E.Dunsdorfa grāmatas „Lielvidzemes kartes (17.un 18.gadsimtenī)", kas izdota Melburnā, 1986.gadā, kā arī iepazīties ar citiem novadpētniecības materiāliem no dažādām grāmatām un preses.

Kultūra un Izklaide