Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Izstāde Valkas muzejā – gada nozīmīgākais notikums

Valkas novadpētniecības muzejā 10. septembrī pulksten 15 atklās Tatjanas Ābeltiņas personālizstādi "Bezgalīgais stāsts...". Interesanti, ka arī pērn viņas iepriekšējo izstādi "Basu kāju rasu gāju..." muzejā atklāja 10. septembrī.

Izstādē eksponēs romantiskas ainavas un ziedu kompozīcijas, kas mūs uzrunā savā krāsu spēkā - no skaudriem zemes toņiem līdz gaisīgiem, vieglā dūmakā tītiem pasteļtoņiem. Darbiem nav doti vienkārši nosaukumi, bet atbilstoši katrai gleznai rakstīts dzejolis vai dažas prozas rindas.

Ekspozīcija būs daudzveidīga"Ziemeļlatvija" vakar sazinājās ar mākslinieci un uzzināja, ka šajā izstādē būs bildes trijās tehnikās - akvarelī, eļļā un spray art jeb aerosolu baloniņu tehnikā. Pavisam būšot ne mazāk darbu kā izstādē pērn, tas ir, apmēram 25. Galīgā atlase vēl nav notikusi, taču ar aerosolu krāsu būšot 10 darbu. Lielākoties tās ir ainavas, apokaliptisko skatu bildes un akti.

Jautāta, kā viņai patīk rīkot izstādes Valkā, Tatjana atbild, ka gadā rīkojot apmēram piecas izstādes, taču Valka esot visaugstākajā līmenī, un šis notikums viņai ir gada kulminācija. "Tas ir īstais punkts uz i. Valkas novadpētniecības muzejā ir lielisks kolektīvs, izstādēm ļoti piemērotas telpas un atsaucīgi skatītāji," smaida Tatjana.

Skolasbiedri ir sajūsmāIkdienā druvēniete T. Ābeltiņa strādā akciju sabiedrībā "Latvijas Krājbanka" Gulbenes filiālē. Viņa ir ieguvusi uzņēmējdarbības vadītājas izglītību, pabeigusi studijas RPIVA. Tatjana zīmē jau kopš agras bērnības, profesionāli gleznošanu nav mācījusies.

"Man ir bijusi tā iespēja mācīties kopā ar Tatjanu divās skolās. Apbrīnoju, ko viņa uz papīra spēj izdarīt ar krāsu. Tas, ko esmu redzējis, ir fantastiski. Jo īpaši tas attiecas uz viņas jauno aerosola gleznošanas metodi. Tās dēļ vien ir vērts apmeklēt gaidāmo izstādi," uzskata viņas studiju biedrs vijciemietis Valdis Šaicāns.

Viņš ir T. Ābeltiņas darbu rāmju meistars un izstādes atklāšanā skandēs arī Tatjanas rakstītās vārsmas. "Jauks, atvērts, labsirdīgs un pozitīvi domājošs cilvēks," tā mākslinieci lakoniski raksturo V. Šaicāns.

Joprojām meklē seviViens no viņas talanta cienītājiem ir valcēnietis Valdis Rogainis, kurš rūpīgi seko līdzi Tatjanas jaunradei. "Īsts dabas bērns ar ļoti sakāpinātu uztveri un izjūtām. Mākslinieces darbi prasa iedziļināšanos. Tos noteikti nedrīkst skatīt steigā. Un vēl viņa ir ļoti patiesa. Tas Tatjanai netraucē izmēģināt jaunas gleznošanas tehnikas. Domāju, ka Tatjana joprojām meklē sevi," pauž V. Rogainis.

Viņam šķiet, ka iepriekšējā izstādē īsti vietā iederējās mākslinieces rakstītās vārsmas. Tās bildēm deva papildu emocionālo fonu. "Neesmu liels glezniecības speciālists, taču šīs autores darbi mani uzrunā ar savām izjūtām. Tieši tāpēc vairākus darbus esmu iegādājies un ar nepacietību gaidu jauno izstādi. Šis ir stāsts par to, ka no katras Tatjanas izstādes gribas paņemt kaut ko līdzi. Tā var būt saules gaisma vai kaut kas cits, ko var baudīt arī pēc izstādes apskates," turpina V. Rogainis.

Kultūra un Izklaide