“Gads aiz gada kabatā: kabatas kalendāru kolekcija” Valkas bibliotēkā

Valkas bibliotēkā no 1. februāra līdz 28. februārim apskatāma Zvārtavas bibliotēkas vadītājas Inetas Namnieces kabatas kalendāru izstāde.

I.Namnieces bērnības aizraušanās bija kabatas kalendāru kolekcionēšana, kas sākusies 1973. gadā. Tajā laikā kabatas kalendāru kolekcionēšana bija kā sports – šāda izmēra kalendāriņus nebija nemaz tik viegli dabūt. Kolekcijā apskatāmi kabatas kalendāri ne tikai no Latvijas, bet arī no ārvalstīm. Ineta sarakstījusies ar meitenēm no ārzemēm un lūgusi atsūtīt kolekcijai kādu kabatas kalendāru. Kolekcijā nav divu vienādu eksemplāru. Gadu gaitā tie rūpīgi līmēti albumos un krāti kastēs, kas sagrupētas pa gadiem.

Šobrīd Ineta vairs kabatas kalendāru kolekciju nepapildina, jo atzīst, ka tas vairs nav tik interesanti, jo tie ir brīvi pieejami. Bet aizraušanās ar kolekcionēšanu nav pamesta – šobrīd I. Namniece veido govju figūriņu kolekciju. Izstādes pamatā ir I. Namnieces kolekcija, bet tā papildināta arī ar dažu valcēniešu kabatas kalendāru eksemplāriem.

Izstādi “Gads aiz gada kabatā: kabatas kalendāru kolekcija” apskatīt aicināts ikviens interesents Valkas bibliotēkas otrajā stāvā, darba dienās no 10:00-18:00, sestdienās no 10:00-15:00 visu februāri.

Kultūra un Izklaide