Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Gleznotājas Dzidras Baumas personālizstāde

Gleznotājas Dzidras Baumas personālizstāde

Latvijas Mākslinieku savienības muzeja radošajā filiālē 

Zvārtavas pilī (Gaujienas pagasts, Apes novads)

no 24. jūlija līdz 10.augustam 2016. gadā


Dzidra Bauma (1930) - gleznotāja ar savdabīgu, individuālu rokrakstu un savu personīgu attieksmi pret norisēm mākslā.


Dz. Bauma mākslas izglītību sākusi apgūt pie Jāņa Skuča Rīgas Pionieru pils mākslas studijā, tad vienu gadu mācījusies Jaņa Rozentāla Rīgas Mākslas vidusskolā un vēlāk Latvijas Mākslas akadēmijā kā brīvklausītāja, bet ar diplomdarbu „Latvijas padomju mākslinieku savienības vēsture (1940-1958)” beigusi LU Vēstures un filozofijas fakultāti (1966). Latvijas Mākslinieku savienības biedre viņa ir kopš 1970.gada, kur aktīvi darbojusies gan valdē, gan revīzijas komisijā, gan arodkomitejā, gan bērnu estētiskās audzināšanas komitejā.

Māksliniece aktīvi piedalījusies izstādēs un eksponējusi gleznas akrila tehnikā. It īpaši jāakcentē viņas meistarība akvareļa tehnikas pārzināšanā, kuru viņa ir attīstījusi, un uzstādot arvien jaunus, gleznieciski pārdomātus uzdevumus, sasniegusi savu māksliniecisko izteiksmi.

Latvijas Mākslinieku savienības muzeja radošajā filiālē Zvārtavas pilī Dzidras Baumas personālizstādē ir eksponēti darbi, kuros jebkura tēma tiek risināta jutekliski un patiesi ar ekspresīvu mākslas valodu, kur emocionālais otas triepiens „ievibrē” jebkuru gleznas sižetu. 


Izstāde apskatāma Latvijas Mākslinieku savienības muzeja radošajā filiālē Zvārtavas pilī (Gaujienas pagasts, Apes novads) no 24. jūlija līdz 10.augustam 2016. gadā. Iepriekš piesakoties tel. 29138952, tel. 29454543.

Kultūra un Izklaide