Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Izstāde ievērojamā valodnieka atcerei

Valkas novada centrālajā bibliotēkā ir izveidots izstāžu stends, kurā atrodas dažādi materiāli par izcilo latviešu valodnieku Jāni Endzelīnu.
Bibliotēkas klientu apkalpošanas nodaļas vadītāja Ruta Garsele stāsta, ka izstāde veltīta valodnieka un filoloģijas zinātņu doktora Jāņa Endzelīna 140 gadu jubilejai.

Viens no vērtīgākajiem izdevumiem ir J. Endzelīna sarakstītā grāmata “Latviešu valodas gramatika”, kas izdota 1951. gadā. “Vairāki apmeklētāji nav slēpuši prieku, redzot šo izdevumu, jo tolaik izdot šādu grāmatu nebija viegli. Turklāt šis izdevums ir uzskatāms par visas turpmākās latviešu gramatikas pamatu,” saka R. Garsele.

Stendā ir redzami arī Endzelīna apkopoties vietvārdi, kas iekļauti divos sējumos, kā arī no 1928. līdz 1932. gadam izdotie “Latvju daiņu sējumi”, kurus rediģējis J. Endzelīns. Ir pieejama arī izcilā valodnieka darbu izlase. Izstāde būs līdz 5. martam.

Kultūra un Izklaide