Izstādē - Smiltenes ažūrs 2

Tautas lietišķās mākslas studija  “Smiltene” aicina iesniegt darbus interesantai pilsētā līdz šim nebijušai ažūru izstādei “Atrasts Smiltenē”.
Svešvārdu vārdnīcā ir skaidrojums, ka vārdam ažūrs (smalki caurumots) ir divas nozīmes. Tas ir  gan dekoratīvs caurumojums izšuvumos, pinumos, kalumos vai balustrādēs, gan arī smalks mežģīņu audums. 

 Ažūru izstāde “Atrasts Smiltenē” būs atvērta no 27. septembra līdz 11. oktobrim tautas lietišķās mākslas studijas (TLMS) “Smiltene” telpās Atmodas ielā 2. Akcentēts tiks koks, metāls, keramika, arhitektūra un tekstils.Arī iedzīvotāji un citi interesenti, tai skaitā juridiskas personas, ir aicinātas līdz 23. septembrim iesniegt TLMS “Smiltene” darbus saistībā ar ažūru. Piemēram, daļu no saviem eksponātiem jau pieteicies atvest Smiltenes novada muzejs.

Darbi var būt tapuši Smiltenē un apkārtnē, vai arī atceļojuši uz Smilteni no citām Latvijas un pasaules malām, saņemot tos dāvanā vai mantojot, norāda TLMS “Smiltene” vadītāja Liene Strazdiņa. “Ažūrs ir par mežģīnēm, kuras apbrīnojam ne tikai krāšņajās tekstīlijās, bet arī arhitektūrā, mākslā, vides objektos vai dabā. 

Gan stiprus, gan smalkus pinumus rada arī cilvēks, sākot no vareniem režģiem tiltu arkās, katedrālēs un augstceltnēs līdz greznajām mežģīnēm tērpos, kuru klātbūtne ir neiztrūkstoša visās Eiropas tautu kultūrās,” skaidro L. Strazdiņa.Izstādei var iesniegt tekstīlijas jebkādā formātā, nelielus interjera un dizaina priekšmetus vai lielu priekšmetu bildes, arhitektūras attēlus no Smiltenes un apkārtnes dažādos formātos un labā kvalitātē un dabas radītus ažūrus (piemēram, putnu ligzdas un lapseņu pūžņus,  ja tie vairs netiek izmantoti, vai zirnekļa tīklu, sniegpārsliņu, leduspuķu un citu dabas meistarojumu fotogrāfijas).

Līdz ar darbu izstādei jāiesniedz īss apraksts: iesniedzējs un/vai autors; aptuvena priekšmeta patstāvīgā atrašanās vieta; tapšanas gads un iesniedzēja kontaktinformācija. Interesenti nolikumu var izpētīt arī Smiltenes novada tūrisma informācijas centrā vai TLMS “Smiltene”.Izstādi atklās 27. septembrī pulksten 12. Pēc tam eksponātus līdz 11. oktobrim varēs apskatīt darba dienās no pulksten 9 līdz 16, vai citā laikā, iepriekš vienojoties pa tālruni 25455507. 

Komentāri 2

Piedāvājums

Apmēram mēnesi Rīgā - Mencendorfa namā apskatāma mežģīņu izstāde, kuras autors ir igaunis Riho Toomra , kas ikdienā aizraujas ar rokdarbiem, Izpildījums mežģīnēm ir vienreizējs!!! Riho tās ada pēc vācu vecmeistara Herberta Nieblinga izstrādātajām shēmas, tās nedaudz variējot.

pirms 6 gadiem, 2014.09.15 21:40

Kultūra un Izklaide