Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Izstādes “Mans Tautastērps” atklāšana Trikātā

Kopš aprīļa projekta “Mans tautastērps” pirmās izstādes atklāšanas svētkiem Bauskā, izstāde pabijusi jau vairākās Latvijas izstāžu zālēs un nu nokļuvusi līdz Trikātai. Tas ir Latvijas simtgadei veltīts izstāžu cikls, kuru plānots turpināt pusotra gada garumā, apceļojot visu Latviju.

Projekta ”Mans tautastērps” mērķis ir popularizēt senču mantojumu, tradīcijas un vērtības. Projekta devīze – Pašas radīts vai mantots, bet MANS. Izstādes ietvaros var redzēt unikālu veidu kā tiek pasniegti katras tērpa īpašnieces stāsti par tērpu – tās ir Ilzes Strēles fotogrāfijas Latvijas dabā, papildinātas ar Daces Sadakas katrai veltītu dzejoli un Gintas Zaumanes izšūta miniatūra.

Projekta ietvaros fotogrāfējoties katra sieviete, neatkarīgi no vecuma, liek galvā dabas velšu vainadziņu – tādejādi saņemot svētību no Latvijas dabas, tās maģisko pieskārienu un mīlestību. Dabas krāsas saskan ar tērpa krāsām vēlreiz un vēlreiz atgādinot mums par cilvēka roku darba un dabas mijiedarbību gan sendienās, gan mūsdienās.

Ideju “Mans tautastērps” var dēvēt par brīvprātīgā darba projektu, kurā kopš 2015.gada septembra apbraukāti Latvijas visi četri novadi, satiktas un fotogrāfētas vairāk kā 30 latviešu sievietes visos gadalaikos. Ir izdzīvots Latvijas piederības lepnums un šobrīd var droši apgalvot – tas ir tautas mantojuma atspoguļojums fotogrāfijās, ievīts sirdsiltās dzejas rindās un izšūts smalkos dzīparos!

Ilze Strēle ir ģimenes ārste Jelgavā, kuras hobijs kopš 2009. gada  ir fotogrāfēšana. Ilze regulāri piedalās dažādos fotokonkursos un izstādēs, bet kopš 2015.gada ir tautas fotostudijas “Bauska” dalībniece. Ilze ir šī projekta idejas iniciatore.

Dace Sadaka strādā Mērsraga PII "Dārta" par pirmsskolas skolotāju. Viņa raksta tik ilgi, kopš sevi atceras: dienasgrāmatu, dzeju, esejas, stāstus - par dzīvi, cilvēkiem un putniem, par kaislībām, mieru un laiku, kas ir mūžīgs. Dace katram no tautastērpiem un tā īpašniecei ir veltījusi dzejas rindas.

Iecavniece Ginta Zaumane ir rokdarbniece kopš bērnu dienām, bet pēdējos deviņus gadus izšūšana ir viņas dzīvesveids. Viņas izšūtās rotas un tērpu aksesuārus  iemīļojušas sievietes ne tikai Latvijā, bet arī plašākā pasaulē. Ginta katram no sieviešu tēliem ir izšuvusi miniatūru, kurā centrālais tēls ir krāšņais dabas velšu vainadziņš.

Projektam “Mans tautastērps” iecerēts turpinājums – uz Latvijas simtgadi apkopot 100 “tautastērpu stāstus” grāmatā. 


Kultūra un Izklaide