Kad līdzsvarā ir sievišķais un vīrišķais

Sestdien Valkas novadpētniecības muzejā atklāja jau 15. Valkas novada mākslinieku darbu izstādi. Šogad tās devīze ir “Uz viļņa…”. Izstādē piedalās trīsdesmit vairāk vai mazāk ar novadu saistītu  mākslinieku.

Ja citviet Latvijā Mākslas dienu pasākumi lielākoties notiek maija sākumā, tad Valkā šīs dienas saistās ar novada mākslinieku darbu izstādi aprīlī. “Mēdzu teikt, ka šī ir atklātā novada izstāde, jo tajā piedalās cilvēki no bijušā Valkas rajona un viņi joprojām vēlas būt mūsu novada mākslinieku pulciņā. 

Mēs par to priecājamies,” atzīst izstādes kuratore Ligita Drubiņa.“Apskatot izstādi, redzam, cik tā ir ļoti interesanta tāpēc, ka pārstāvēti ļoti dažādi mākslas veidi. Iekārtojot ekspozīciju, sapratu, kāpēc tā ir tik laba. Tāpēc, ka līdzsvarā ir sievišķais un vīrišķais, šīs divas enerģētikas. Neierasti ir arī tas, ka darbi salikti ļoti cieši, bet, uzlūkojot vienu konkrētu, līdzās esošie it kā pieklust, lai skatītājs varētu nolasīt to vēstījumu, kuru sūta mākslinieks,” stāsta ekspozīcijas iekārtotāja Maruta Stabulniece.

Vairāk otrdienas “Ziemeļlatvijā”.

Kultūra un Izklaide