Smiltenes kinozālē filmas pirmizrādes papildina izstāde

Kopš sestdienas, 29.marta Smiltenes kultūras centra kinozāles priekštelpā iekārtota mūsu novada dzejnieces un mākslinieces Birutas Žurovskas gleznu un akvareļu izstāde, kas veltīta viņas piemiņai – tradicionāli ik gadu aprīlī, kad atzīmējam viņas dzimšanas dienu.  26.aprīlī māksliniecei apritētu 83 gadi. 


 Katru dienu, apmeklējot latviešu tautas filmu “Džimlai Rūdi rallallā” smiltenieši un viesi varēs apmeklēt šo izstādi, un – kāda sakritība – filmas tēma cieši sasaucas ar Birutas Žurovskas dzīves gājumu. Gleznotāja viņa bijusi visu mūžu, bet uzņēmība izdot gadiem krātās dzejas rindas grāmatās radās vien 2002.gadā. 

Tā gandrīz ik gadus pavasarī savā jubilejā – jauna grāmata ar dzeju un savu gleznu reprodukcijām tajā, pavisam septiņi šādi pavasari. Sirmā vecumā viņa bija dzīves možuma, ideju pārpilna. Uz to vecāko paaudzi aicina arī jaunās filmas veidotāji.


Piektdien pārpildītajā kinozālē pirmie skatītāji divās izrādēs tikās ar filmas veidotājiem, tostarp aktieriem Ingrīdu Andriņu, Kasparu Pūci, Juri Strengu un režisoru Jāni Cimmermani.

Kultūra un Izklaide