Uz izstādi aicina jaunās mākslinieces Dina Smeltere un Kristīne Ganiņa 8

Šodien, plkst.15:00, Valkas novadpētniecības muzejā atklās jauno un talantīgo Valkas novada mākslinieču – Kristīnes Ganiņas un Dinas Smelteres izstādi “KIWI nav mājās”. Kā sarunā atklāja Kristīne Ganiņa, to, kas ir noslēpumainais KIWI un kāpēc viņš nav mājās, apmeklētāji uzzinās izstādes atklāšanā.

“Gada sākumā ar Dinu Smelteri izdomājām, ka veidosim kopīgu personālizstādi”, atklāja Kristīne. “Nolēmām izstādi veidot divatā, jo tas ir krietni interesantāk un jautrāk nekā to darīt vienai”.  Uz jautājumu, vai izstādes atklāšana speciāli ieplānota vēlēšanu dienā, Kristīne smaidot stāsta, ka ne, tomēr pēc nopietnās izvēles izdarīšanas un nobalsošanas, izstādes apmeklējums būtu patīkams dienas noslēgums.


Izstādes atklāšanā būs apskatāmi abu mākslinieču pēdējā gada laikā tapušie darbi, kā arī senākā laika periodā tapuši darbi, kas līdz šim nebija pabeigti. Dina pastāstīja, ka visi darbi tapuši Zviedrijā un pamazām mērojuši tālo ceļu uz Latviju.


“Pirmos vedu ar bažām, jo nevarēju zināt, vai muitai neliksies aizdomīga mākslas darbu klātbūtne manā ceļa somā, vai neradīsies problēmas”, atklāj Dina. “Taču visus darbus veiksmīgi nogādāju Latvijā, un man ir patiess prieks, ka ar Kristīni varam uzdāvināt novadniekiem un citiem muzeja apmeklētājiem šo izstādi”.


Izstādes apmeklētājus ar muzikālu priekšnesumu – klavierspēli priecēs Jānis Bērtiņš.


Nelielu noslēpumu Kristīne gan atklāj – lai iejustos KIWI kompānijā aicinājums uz izstādes atklāšanu ierasties zaļas krāsas tērpā vai ar kādu zaļu akcentu.
Visi laipni aicināti un gaidīti izstādes atklāšanā!

Komentāri 8

Precīzi.

KIWIE ir latviešu graffiti mākslinieks. Dzīvo Rīgā, apglezno neglītos pakšus un sienas. Valkā acīmredzot nav ciemojies, ja par viņu neko nezina pat vietējie dižie mākslinieki.

pirms 6 gadiem, 2014.10.04 16:19

Berzs

Varbūt precīzais plagiats tomēr var saskatīt atšķirību starp KIWIE un KIWI

pirms 6 gadiem, 2014.10.05 20:20

Dina Smeltere

Hello Kiwiji, vietejaa dizhmaaksliniece ir informeeta, ka Kiwie nedzivo Rigaa vairs. Vinjsh jau sen neko Riga nezimee uz pakshiem. Klau te tachu ir nosaukums ne mans vaards, aizejiet apskatieties. Varbuut patiks?

pirms 6 gadiem, 2014.10.05 20:53

londa

Kritika nevietā!
Forši, ka abas ko tādu dara.
Īpašs prieks par Dinu!
Lai veicas!

pirms 6 gadiem, 2014.10.06 16:39

Dina S

Un veel jautaajums, kopsh kura laika graffiti sauc par maakslu?

pirms 6 gadiem, 2014.10.12 10:43

nu zināšānai

kopš 20.gs. 70-tajiem (viens no ielu mākslas žanriem), tā starp citu...

pirms 6 gadiem, 2014.10.29 13:41

Kultūra un Izklaide