Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Ja nu kādam šī māksla tik ļoti ir iepatikusies, mums nav žēl 1

Valkas poliklīnika ir ieguvusi jaunu patīkamu vaibstu - tās gaiteņos un uz palodzēm apskatāmi Valkas mākslas skolas audzēkņu darbi.

 

Tiesa, tas nav nekāds jaunums, ka mākslas skola ar savām aktivitātēm allaž radusi pārsteigt. Arī agrāk Valkas slimnīcas gaiteņos nereti bija redzami skolēnu darbi, taču šoreiz ir pavisam citādi - darbi ir stiprināti pie īpašas līstes un tos var ātri un ērti nomainīt.

 

Vēl viena izstāžu zāle"Iniciatīva šim darbam nāca no Vidzemes slimnīcas sabiedrisko attiecību speciālistes Benitas Brilas. Izstāstīju viņai par mūsu skolas ilggadējo pieredzi sadarbībā ar sociālās aprūpes namu un veikalu "Walk". Pēc tam šīs vietas arī parādīju," stāsta Valkas mākslas skolas direktore Maruta Stabulniece.

 

 Viņa priecājas, ka tagad ir vēl viena vieta, kuru var izmantot kā izstāžu zāli. "Telpas ir lieliskas un īpaši piemērotas grafikām un zīmējumiem, turklāt darbus var izvēlēties un izkārtot, lai tie būtu piemēroti sienu krāsojumam un interjeram," vērtē M. Stabulniece.

Uz palodzēm ir izvietoti skolotājas Skaidrītes Bondares audzēkņu darbi mālā un tie visnotaļ jauki papildina bildes. Diemžēl daži māla veidojumi jau ir pazuduši. "Ja nu kādam šī māksla tik ļoti ir iepatikusies, mums nav žēl," smaida skolotājas.

 

 Parasti, aizejot uz izstādi, skatītājam pirmais jautājums sev ir - ko no visa redzētā gribētu savā mājā. Ja nu kādam tik ļoti iepatikusies keramika, tad lai nu viņš to glabā rūpīgi. Cerams, ka neviens neiekāros kādu no grafikas darbiem.

 

Mākslas terapija darbojasB. Brila "Ziemeļlatvijas" žurnālistu izvadāja pa visiem gaiteņiem, kur nu pacientiem vairs nav jāsēž un jāgarlaikojas tukšā telpā līdz vizītei pie speciālista. Nu brīvajās minūtēs var iedziļināties jauno mākslinieku darbos.

 

Daudzi no tiem ir ļoti stāstoši, uzrunājoši un meditatīvi. Slimnīcas sabiedrisko attiecību vadītāja teic, ka darbs telpu iekārtošanā turpināsies, un jau parādīja vietas, kur jānostiprina jaunas līstes, lai tajās ērti varētu piekārt darbus.

 

 Viņa ir ļoti pateicīga mākslas skolas pedagogiem un direktorei par izrādīto atsaucību un cerīgo turpmāko sadarbību. Ieguvēji ir visi, bet visvairāk jau pacienti, kuriem bilžu apskatīšana ir sava veida mākslas terapija un tātad arī pirmais solis veselības uzlabošanā.

 

Komentāri 1

izbrīns

Ar šo būtībā ir pateikts- zogiet droši tik tālāk! Mums tas glaimo, ka tā novērtē mūsu darbu!

pirms 9 gadiem, 2009.12.13 21:37

Kultūra un Izklaide