Jauno filmu “Dancis pa trim” Smiltenē rādīs 17 dienas

Jau sākusies vietu rezervēšana uz latviešu jaunās filmas "Dancis pa trim" (otrs nosaukums - "Es vēlos mājās pārnākt") pirmizrādi Smiltenes kinoteātrī "Kino 80". Vienu no galvenajām lomām tajā attēlojis mūžībā aizgājušais mūziķis un aktieris Mārtiņš Freimanis.

Filmā viņam ir par divas lomas - latviešu uzņēmējs Atis, kurš mūsdienās mēģina atrisināt savas izcelsmes mīklu, un vācu armijas virsnieks Ginters Otrā pasaules kara laikā.

 

Iekļauj piecu kinoteātru vidūOficiālajā pirmizrāžu nedēļā Latvijā no 4. marta starp pieciem filmas demonstrēšanai izvirzītajiem kinoteātriem ir arī Smiltenes "Kino 80", stāsta atbildīgais par kinoizrādēm Gunārs Liedags.Filmu "Dancis pa trim" Smiltenes kinoteātrī rādīs no 4. līdz 20. martam katru dienu, dažas dienas pat divus seansus. Pirmizrāde būs 4. martā pulksten 17.30.

Režisora Arvīda Krieva filma ir stāsts par mīlas trīsstūri. Galveno varoņu attiecības samezglojas uz Otrā pasaules kara fona 1944. un 1945. gadā Kurzemē un uzdod jautājumu, vai sieviete var vienlaikus mīlēt divus vīriešus?

"Filmas centrā ir kureliešu (latviešu ģenerāļa Jāņa Kureļa grupējuma) traģēdija, paverot mūsdienu sabiedrībai maz zināmu Latvijas vēstures lappusi. Taču tas ir arī stāsts par mīlestību, neraugoties uz nacionālo piederību un politisko pārliecību," stāsta G. Liedags.

Jau saņem pieteikumu no GulbenesKara laika drāma atveidota pēc rakstnieka Voldemāra Kārkliņa romāna "Tikai mīlestība", kura pamatā ir patiess notikums, - latviešu leģionāru grupai par dezertēšanu tika piespriests nāvessods.Galvenajās lomās: Kristīne Nevarauska, Mārtiņš Freimanis, Jānis Vingris.

Filma ir arī veltījums tās dalībniekiem, kuri nesagaidīja pirmizrādi: operatoram Dāvim Sīmanim, aktieriem M. Freimanim, Leonīdam Loceniekam un Kristīnei Bēdelei.

Smiltenes "Kino 80" jau saņēmis pirmos kolektīvos biļešu pieteikumus uz filmu "Dancis pa trim". To skatīties brauks 30 skolotāji no Gulbenes novada.

Kultūra un Izklaide