Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Jērcēni pagasta jubileju nosvin ar Dižkoncertu 1

Jērcēnu pagasta muižas parkā varēja novērot visai dīvainas lietas - gluži prātīgi vīri mētāja portfeļus, skraidīja pāri uzkalniņam ar ūdens krūzīti rokās, bet apkārtējie to uzskatīja par gluži saprotamu lietu.

 

Ar tādām un līdzīgām sportiskām atrakcijām ciematā sākās pagasta svētki. Jērcēnu tautas nama vadītāja Ginta Gailīte stāsta, ka tāda ir tradīcija - ik pēc pieciem gadiem apaļajās un pusapaļajās pagasta jubilejās rīkot svinības iedzīvotājiem. Šogad aprit 115 gadi kopš Jērcēnu pagasta izveidošanas.

 

 

Svinību diena iesākās ar atraktīvām sporta spēlēm, kuru mīklainie nosaukumi "Uzmešana", "Veiklais oficiants", "Tandēms" un "Mešana pa lampu" kļuva skaidri tikai pēc spēļu sākšanās. To, ka uzvarētāji būs visi dalībnieki, varēja nojaust pēc spēļu devīzes - "Kas kustīgs, tas lustīgs". Organizācijas "Glābiet bērnus!" Jērcēnu nodaļa gan bija parūpējusies, lai bez morālā gandarījuma par veiksmi spēlēs dalībnieki saņemtu arī nelielas veltes.

 

 

Lai iegūtu veiklā oficianta titulu, vajadzēja ar pilnu ūdens krūzīti pārskriet pāri kalniņam, neizlejot ne pilītes. Savukārt "Tandēmā" viens dalībnieks ar aizsietām acīm darīja visu, ko lika viņa partneris. Savukārt "Mešanā pa lampu" nekādas dzeršanas sacīkstes nenotika, bet vajadzēja ar akmentiņu trāpīt pa vecas lampas korpusu.

 

Netika aizmirsta vēl viena tradīcija - ikreiz lielākos svētkos labiekārtot kādu vietu. Šoreiz pie dīķa parkā iedzīvotāji novietoja soliņus, ko bija izgatavojis Kaspars Vaivads un Agnis Ķimsis. Pēc visām aktivitātēm dalībnieki varēja stiprināties pie pagasta zupas katla, baudot jauniešu un viņu šefpavāra Mika Svarinska vārīto zupu.

 

Svētku organizatori pagasta ļaudīm piedāvāja plašu kultūras programmu. Tie, kurus interesēja ciemata vēsture, varēja noskatīties kinoamatieru studijas "Kristins" pirms vairāk nekā 20 gadiem uzņemtās filmas "Briedums" un "Tradīcijas", kā arī jaunākās filmas par pagasta dzīvi mūsdienās.

 

Teātra cienītājiem izrādi "Roze" spēlēja Strenču Tautas teātris, kura aktieri vienmēr bijuši laipni gaidīti pagasta svētkos. Dižkoncertu sniedza Ēveles un Strenču deju kolektīvi, kā arī pašu pagasta folkloras kopa "Mežābele" un kapela "Jērcēnu muzikanti". Vairāki svētku dalībnieki atzina, ka ilgi neaizmirsīs krāšņo ziedu salūtu.

 

 

Šoreiz to nevarēja redzēt debesīs, bet tas greznoja Jērcēnmuižas zālienu. Ziedu salūtu veidoja daudzi pagasta iedzīvotāji, atnesot ziedus no saviem dārziem. "Cepuri nost! Citu neko es gandrīz nevaru pateikt par redzēto. Viss bija ļoti labi izdomāts. Arī koncerts bija brīnišķīgs. Neaizmirstams bija skats, kad pusnaktī dīķī uzplauka degošas peldošās ūdensrozes," savos iespaidos dalās skatītāja Inese Kārkliņa.

 

Arī pensionāre Dzintra Lezdiņa atzīst, ka pēdējie svētki zem pagasta karoga ilgi paliks atmiņā. "Viss bija forši. Varu teikt, pat par daudz laba bija. Es domāju, ka pēc apvienošanās novadā mūsu pagasta kultūras dzīvē nekas īpaši nemainīsies. Te ir stipras saknes kultūras tradīcijām," apliecina Dz. Lezdiņa.

Komentāri 1

Dalībniece

Bija jauks, izdevies pasākums. Laiciņš arī lutināja. Varēja būt vairāk cilvēku. Gulēšana mājās pie TV nav pareizākais laika pavadīšanas veids. Un, ja par ierobežotiem līdzekļiem ir izveidots atpūtas pasākums, tad jau nu vajadzētu apmeklēt, nevis vaidēt, cik slikti un pie mums nekā nenotiek!
Lai veicas ar darbiem jaunajā novadā!

pirms 10 gadiem, 2009.06.05 09:15

Kultūra un Izklaide