Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Jo īpaši skaista aina iekārtotā apgaismojuma dēļ uz Valgu būs naktīs 4

Sestdien, 10. oktobrī, Valkā un Valgā atklās par Eiropas fondu naudu izveidoto Pedeles upes atpūtas un dabas takas pirmo kārtu. Līdz pat sestdienai Valkas pusē vēl steigs novērst atklātos trūkumus takas veidošanas darbā.

 

Pagājušajā nedēļā Valkas novada domes atbildīgās amatpersonas tikās uz jaunās dabas takas, lai novērtētu paveikto. Sarunas bija visnotaļ asas, jo atklājās daudzas nepilnības un nepadarīti darbi. Nu ir pārstādīti kociņi, pilnveidota laipu konstrukcija un citas lietas. Pagaidām vēl grūti uzkāpt skatu tornī, jo kāpņu spraišļi ir no apaļkoka un nav gana stabili.

 

Iecerētais ir sasniegtsNovada domes priekšsēdētājs Kārlis Albergs vaino nevis celtniekus, bet būvdarbu uzraugu, kurš, acīmredzot, pārāk daudz viņiem uzticējās un nesekoja līdzi darbu norisei. "Bija arī projektētāju kļūdas. Lielākā daļa no tām jau novērsta," skaidro K. Albergs.

 

Jautāts, vai īstenojot tādu projektu, kura izmantojamie materiāli nav ilgmūžīgi, piešķirtā Eiropas nauda nav iztērēta neracionāli, viņš atbildēja noraidoši, jo iecerētais ir sasniegts. Cits jautājums, vai tieši šāda iecere bija tā labākā. Atšķirībā no Valgas pusē paveiktā, Pedeles krasts uzsākts veidot tieši kā dabas taka, izmantojot kokmateriālus.

 

Tiesa, ziemā, visticamāk, kā jau daudzas dabas takas, šī ledus un uzsnigušā sniega dēļ nebūs lietojama. Pārējā laikā taka jāsargā no vandaļiem, kuri, jau vairākkārt ir paspējuši sabojāt koka konstrukcijas. K. Albergs domā, ka jo īpaši skaista aina iekārtotā apgaismojuma dēļ uz Valgu būs naktīs. Nākamajās kārtās taku paredzēts pagarināt līdz pat Zāģezeram.

 

Sāks ar orientēšanosSvētki uz robežas sāksies sestdien pulksten 14.00, kad Pedeles atpūtas zonā sāksies orientēšanās pārgājiens. Orientēšanās kartes no pulksten 14.00 līdz 15.00 varēs saņemt pie skatuves līdzās Rīgas un Raja ielas krustojumam.

 

Turpat līdz pulksten 15.45 šīs kartes varēs arī nodot. "Atpūtas un dabas takas teritorijā divi kontrolpunkti būs Valkas un četri - Valgas pusē. Tajos varēs saņemt spiedogus, kas apliecina piedalīšanos orientēšanās pārgājienā," informē Valkas pilsētas kultūras nama pasākumu organizatore Līga Pandalone.

 

Starp dalībniekiem, kuri būs apmeklējuši visus sešus kontrolpunktus, pulksten 18.00 uz skatuves tiks izlozēts Valgas pilsētas valdes dāvātais velosipēds.

 

Piedalīsies staigājoši robežstabiPulksten 16.00 uz pārvietojamās skatuves notiks svinīga takas atklāšana. Pēc tam Valgas pilsētas un Valkas novada vadītāji iemēģinās jauno veloceliņu. Būs arī rolleristu paraugdemonstrējumi.

 

Uzstāsies Robežpilsētas bigbends no Valgas un Valkas pilsētas kultūras nama ansamblis "Campari". No pulksten 17.00 līdz 19.00 muzicēs ansamblis "Meie Mees".Visu pasākuma laiku būs iespēja satikt arī Valkas un Valgas talismanus - staigājošos robežstabus Pēteri un Peeter. Ikvienam jāatceras, ka ka līdzi ņemama pase.

Komentāri 4

vilma

Ko gan var malt visu laiku vienu un to pašu par robežstabiem?
Sen laiks citiem varoņiem - piem.Aivariem!

pirms 9 gadiem, 2009.10.08 08:51

nu ļoti samurmulēts virsraksts
Naktī būs skaists skats uz Valgu

pirms 9 gadiem, 2009.10.08 10:10

:)

Tevi pabrīdina, lai nepārbīsties redzot staigājošus stabus.

pirms 9 gadiem, 2009.10.08 21:56

Charly

Koka konstrukcijas nu nav labi izveidotas,nenoturīgas,mūsu dabas apst.neatbilst.Ļoti labi nojaucamas malkas iegādei.Pa galvu-autoram,izpildītājam,uzraugam nedzert kopā ar izpildītāju.Valka,mācies no Valgas-izbeidz gaudot,ka naudi nav u.t.t.Domā ar galvu.....strādā,neguli darba vietā.

pirms 9 gadiem, 2009.10.10 13:22

Kultūra un Izklaide